Magia i złoto. Eseje

Isaac Asimov Wydawnictwo: Rebis Seria: Konstatacje publicystyka literacka, eseje
Gold & magic. A selection of essays
8371207255
Jolanta Kowalczyk
Konstatacje
Isaac Asimov

Publikacja ta jest prawdziwą perełką nie tylko dla fanów twórczości Isaaca Asimova, ale wręcz lektura obowiązkowa wszystkich wielbicieli fantastyki. Książka zawiera wybór esejów, komentarzy i wprowadzeń do antologii, które ten znakomity pisarz i popularyzator nauki opublikował na przestrzeni lat 1983 - 1995 na łamach periodyków i publikacji książkowych.

W tekstach tych...

„Nie byłem nigdy wielkim fanem Asimova, choć jego cykl o "Fundacji" bardzo mnie interesował (zwłaszcza kiedy usłyszałem, że opowiada o Imperium Galaktycznym, a wiadomo, że musiało mi się to kojarzyć z Gwiezdnymi Wojnami :). Koncepcja psychohistorii wydała mi się bardzo interesująca, a rozmach opowieści robił swego czasu wrażenie.
Było też opublikowane dawno temu w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo pomogła mi przy pisaniu licencjatu. ;)

1984

Jak na eseje bardzo dobra.

• Fantastyka
  • Science-fiction