Moje życie nielegalne

2008-02-01
978-83-240-0945-9
bezpieka brat Albert

więcej Więcej

Interesująca biografia księdza rzymskokatolickiego, który pozostał wiernym swoim przekonaniom i wartościom mimo trudności, jakie w różnych momentach życia się pojawiały. Autor opowiada o swoich kresowych korzeniach, wyborze kapłaństwa, związkach z Solidarnością i powodach, dla których napisał książkę o uwikłaniu kleru w stosunki z SB, o swojej pracy z ludźmi upośledzonymi...

Świetna moim zdaniem autobiografia. Z tej książki dowiedziałem się, że niepokorny ks. Isakowicz-Zaleski oprócz tego, że poprzez głoszenie niewygodnej prawdy naraża się "salonowi" to także, a przede wszystkim zajmuje się opieką nad ludźmi chorymi i fizycznie i umysłowo. Bardzo mnie to poruszyło i jeszcze bardziej spowodowało, że dla tego księdza mam ogromny szacunek.
Smutne,...

• Chrześcijaństwo
  • 2. #
  • 2012
  • Weselne
  • Domowe
  • 2012r.

Dodaj cytat z książki Moje życie nielegalne