Bestia. Historia Mike'a Tysona

Okładka książki Bestia. Historia Mike'a Tysona Przemysław Słowiński
Okładka książki Bestia. Historia Mike'a Tysona
Przemysław Słowiński Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
2003-08-31
2003-08-31
Mike Tyson boks

Do przesłuchania skłonił mnie lektor w audiobooku - Mirosław Utta, nadający klimat lat 80. i 90. od pierwszego zdania. Sama książka słaba, wyraźnie gloryfikująca Tysona, z ogromnym brakiem szacunku do kobiet, czuć, że z początku XX w. Podobały mi się opisy walk, ale nie wiem, w jakim stopniu są one stronnicze (miejscami bardzo).

Biografia sportowca, który przywrócił zainteresowanie świata bokserską wagą ciężką. Losy Tysona to kolejny dowód na to, że prawdziwa wielkość nierzadko rodzi się w bólach. Książka nie tylko dla miłośników pięściarstwa, bo oprócz wątków sportowych, zawiera także niemało odniesień do innych dziedzin życia...

Przydomek "Bestia" jest wymyślony przez dziennikarzy i społeczeństwa,ale akurat w tym aspekcie się nie mylą. Mike Tyson i ten przydomek pasuje doskonale. Kontrowersyjny sportowiec z swoimi problemami życiowymi. Warto zapoznać się z historią jednego z najlepszych bokserów wagi ciężkiej na świecie.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, choć od tych cyferek (wygrane,przegrane) w głowie się miesza.
Polecam wszystkim, którzy lubią czytać właśnie takie biografie sportowe. Sam na pewno jeszcze przeczytam inne książki o Tysonie. Moja ocena: 6/10.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, choć od tych cyferek...

Przeczytałem ją już sporo czasu temu, ale powiem, że czytało mi się ją bardzo dobrze, uwielbiam tego gościa za talent do sportu i ludzką wrażliwość.

Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Warto zapoznać się z historią jednego z najlepszych bokserów wagi ciężkiej na świecie. A na pewno najbardziej kontrowersyjnym.

Na ile Tyson jest ofiarą, na ile sam jest sobie winien? Lekturę poparłem seansem dwóch filmów o bokserze i ciągle tego nie wiem. Stwierdzenie, że gość miał po prostu pecha wydaje się najtrafniejsze. Był zbyt słaby, by samemu poradzić sobie z problemami, a osoby, które mogły mu pomóc odchodziły zbyt szybko. Tyson się starał, ale nie dał rady. Zapisał się jednak w historii boksu prawdopodobnie na zawsze. I choćby za wspaniały styl należy mu się szacunek.
Książka jest żywa, uporządkowana, broni Mike'a, ale chyba słusznie. Polecam szczególnie fanom sportu.

Za dużo szczegółów poświęconych walką niż podejścia i historii z życia Mike'a

Za dużo szczegółów poświęconych walką niż podejścia i historii z życia Mike'a