Pociąg do Stambułu

8371201303
Piotr Kuś
Orient Ekspress uczucie dusza

więcej Więcej

Czytałam, czytałam, aż przeczytałam, ale właściwie nie jestem pewna, co, bo już nie pamiętam. Chyba się nie dobrałyśmy, książka i ja - nie było chemii.

Na półkach: , , , ,

Nudna, mglista.

Moja trzecia pozycja Autora i jak dotąd najlepsza. Powieść psychologiczna z sensacyjną akcją, ukazująca trudne lata przedwojenne, kiedy to następuje nagonka na Żydów i socjalistów.
Podróż Orient Expresem, dla niektórych pasażerów, kończy się tragicznie. Dramatyczne wydarzenia, rozgrywające się w pociągu i podczas postoju, uwydatniają charaktery bohaterów, odcienie...

To moje czwarte spotkanie z Grahamem Greenem i kolejne udane. Świetnie ukazani bohaterowie, których wiąże podróż do Stambułu. To trudne czasy międzywojenne wspaniale ukazane przez autora.

Pociąg do Stambułu to obok Morderstwa w Orient Express Agaty Christie to chyba najbardziej znana powieść gdzie akcja odbywa się w pociągu.W pociągu który zaczyna swoją podróż od Ostendy,Kolonii,Wiednia,Suboticę,Stambuł,poznajemy osoby które jadą w wyznaczonym celu jednak przypadkowe spotkanie urozmaicają podróż oraz fabułę akcji.Jeden z głównych bohaterów żyd Myatt jedzie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawie skonstruowana fabuła, niezbyt banalna ale i też niezbyt zawiła - tak, żeby czytało się lekko, łatwo, acz z refleksją. Polecam!

aydiobook

• 2018