Pierwszy Nazwany

Okładka książki Pierwszy Nazwany
Jonathan Wylie Wydawnictwo: Amber Cykl: Słudzy Arki (tom 1) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1992-01-01
8370820689
Jacek Kozerski

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Na książkę "Pierwszy nazwany" trafiłem przypadkowo przeglądając tytuły pewnego wydawnictwa i jestem zdziwiony. Zdziwiony tym, że nie słyszałem o tej powieści wcześniej. Przeczytałem po jednym lub dwóch dziełach wybitnych autorów fantastyki, których może wymienić laik, ale dzięki takiej książce wiem, że jeszcze sporo na mnie czeka.
Jest to trochę starsze dzieło, które...

Po książkę sięgnęłam z ciekawości - i nie żałuję. Czytało się ją całkiem przyjemnie. Ciekawi bohaterowie, brak większych przestojów w akcji, no i kot ;)

Lekka, luźna fantastyka, spełniająca swą rolę "heroiczną", jednak nie rzucająca na kolana. Luźna opowiastka, do której można wrócić po czasie, choć jak reszta cyklu, nie do końca trzymająca się kupy... Przeciętna pisanina, w sam raz na chłodne, październikowe wieczory.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja pierwsza książka z gatunku fantasy jaka kiedykolwiek przeczytałem. Dla takiego laika jakim byłem, było to coś naprawdę dobrego. W pewnym sensie ukształtowała mój gust.

• Fantasy
  • Ruszyły w świat