Małżeństwo Anny

Okładka książki Małżeństwo Anny Jan Dobraczyński
Okładka książki Małżeństwo Anny
Jan Dobraczyński Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX Cykl: Małżeństwo Anny (tom 1) literatura piękna
Małżeństwo Anny (tom 1)
Instytut Wydawniczy PAX
1987-01-01
1987-01-01
powieść życie rodzina

Mam wrażenie, że akcja w książce toczy leniwie. W przypadku tej pozycji trzeba wręcz uzbroić się cierpliwość. Pisana bez wyzwisk, epatowania seksem. Moim zdaniem warto spróbować, ale książka nie jest na tydzień tylko na dłuższy okres, bo czcionka niezbyt duża i akcja idzie nieśpiesznie, więc po kilku stronach można poczuć potrzebę odłożenia lektury.

Akcja powieści zaczyna się przed I Wojną Światową, Anna jest jeszcze nastolatką, kończy się wraz z zakończeniem II Wojny, Anna jest babcią kilkuletniej Ani. Od zaborów do "wolności". Ciekawa, aczkolwiek momentami przynudzająca.

Ciężka ale przetrwałam.

Ciężka ale przetrwałam.

Bardzo mi się podobało. Aczkolwiek książka może niektórych razić swą edukacyjną formą we wpajaniu wartości, co przecież dobra literatura powinna czynić. Chodzi o wartości, których naucza Kościół. Polecam zwłaszcza osobom, które mają dosyć scen łóżkowych i współczesnego zepsucia moralnego w książkach i filmach.

Nie byłam w stanie jej dokończyć, bo jest śmiertelnie nudna. Książka należy do serii wydawniczej "Książka dla każdego". Według mnie to "Książka dla każdego, kto nie zaśnie przy czytaniu".

• Czytane więcej niż jeden raz.
  • Biblioteczka mojej mamy
  • Obyczajowe