Wojna Honor część 1

David Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Honor Harrington (tom 10.1) Seria: Science Fiction fantastyka, fantasy, science fiction
War of Honor
Jarosław Kotarski
Rebis
Honor Harrington SF Science-Fiction kosmos
War of Honor
Honor Harrington (tom 10.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jarosław Kotarski
Science Fiction
Honor Harrington SF Science-Fiction kosmos

7,5/10
Książka mnie bardzo mile zaskoczyła. Do tej pory Weber kojarzył mi się raczej z kiczem i tandetą oraz skłonnością do idiotyzmów fabularnych typu Dracula kontra obcy. Tymczasem dostaliśmy sprawnie napisane hard s-f, z rozsądnie prowadzonymi bohaterami i ciekawą fabuła.
Fabuła: 7,5/10
Military s-f w bardzo dobrym wydaniu. Genialny oficer wysłany na wydaje się...

Poprzedni tom nie podobał mi się. A ten już znowu tak. Seria przygód Honor Harrington znowu przykuła moja uwagę. Tym razem (oczywiście wg mojej subiektywnej opinii) mamy fajny balans pomiędzy bitwami kosmicznymi, a politycznymi intrygami.
Napięcie stopniowo narasta. Trzy imperia powoli toczą się ku nieuchronnemu konfliktowi, a katalizatorem są pojedynczy politycy....

Podobnie jak poprzednie - rewelacja;)
Swietnie wykreowane universum z mnogoscia swiatow, roznych opcji politycznych. Ciekawie przedstawione bitwy w kosmosie.

Z wad to momentami dosc przydlugie opisy i dialogi,

Na początek uwaga techniczna, zanim zaczniesz czytać Wojna Honor, przeczytaj zbiór opowiadań "Nie tylko Honor". Pojawia się tam kilka wątków i postaci, które będą się przewijać we głównym nurcie.
Co do samej recenzji, nie będę oryginalny i powtórzę się za innymi. Pierwsza część to wprowadzenie do drugiej, chodź wg mnie trochę zbyt przy długie. Do tej pory był tu plus, jak...

Troszkę mnie rozczarowała ta część....może dlatego, że polityka w wykonaniu tych imbecyli z obecnego rządu tak bardzo mi przypominała zachowanie rządu RMN :) i z tego powodu cieżko mi było to czytać.

• Science Fiction
  • Fantastyka