Romanca na trzy nogi

A romance on three legs
biografia, autobiografia, pamiętnik
Ewa Pankiewicz
Glenn Gould

Okładka książki CYBERPUNK: Outlaws and Hackers on the Computer Frontier Katie Hafner, John Markoff
0,0
CYBERPUNK: Out... Katie Hafner, John ...

10/10 - książkę kupiłam jakiś czas temu i odłożyłam na półkę. Nabrała na niej mocy i przyszedł ten moment. Historia Glenna Goulda pochłonęła mnie od pierwszej strony. Jego pasja, sposób życia, bycia, stosunek do fortepianu, do ludzi jest to mieszanka dzięki której chce się ją czytać z dużym zainteresowaniem. Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie strojenia fortepianów,...

Polecam szczególnie wielbicielom talentu Glenna Goulda. Ciekawa opowieść o genialnym pianiście, stroicielu i wyjątkowym fortepianie CD 318.

Absolutnie przewspaniała książka. Gdyby w tak porywający sposób pisane były książki o muzyce klasycznej gwarantuję że wszyscy pokochaliby ją.Byłem oczarowany podczas czytania,nie mogłem doczekać się kiedy Glenn znajdzie w końcu upragniony instrument . Jeżeli choć trochę lubicie muzykę klasyczną koniecznie przeczytajcie tę książkę.Dla mnie absolutna rewelacja.

Książka przedstawia życie legendarnego pianisty Glenna Goulda. Pokazuje jego zamiłowanie do muzyki, jego pasje do instrumentu jak również jego dziwactwa życia codziennego.
Każdy muzyk, lub ludzie którym świat muzyki nie jest obcy , powinien ją przeczytać i zmierzyć się z historią legendy.

• Muzyka
  • Chcę w prezencie
  • (Auto, mono-)biografie, wspomnienia,pamiętniki
  • 012
  • 2013
  • Brak w KK
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Romanca na trzy nogi