Las Pigmejów

Okładka książki Las Pigmejów Isabel Allende
Okładka książki Las Pigmejów
Isabel Allende Wydawnictwo: Muza Cykl: Wspomnienia Orlicy i Jaguara (tom 3) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Wspomnienia Orlicy i Jaguara (tom 3)
El Bosque de los Pigmeos
Muza
2004-01-01
2004-01-01
8373196692
Magdalena Płachta
przygoda afryka pigmeje podróże dżunga las wspomnienia orlicy i jaguara

Ostatnia część trylogii pisarki pt . ,,Las Pigmejów"
Tym razem szalona ale mądra babcia zabiera swojego wnuka Alexandra i jego koleżankę, Nadię, w zakątki afrykańskich lasów równikowych, gdzie napotkają Pigmejów. Młodzi bohaterowie będą musieli stoczyć walkę ze złem tworzonym przez straszliwego czarownika Sombe oraz okrutnego komendanta Mbembelé. Korzystając ze swoich nadzwyczajnych zdolności (sztuki znikania oraz umiejętności przemieniania się w swoje totemiczne zwierzęta),Orlica i Jaguar, wspierani przez pozostałych, równie niezwykłych przyjaciół i towarzyszy staną w obronie Pigmejów i ich mądrych tradycji.
Podobnie jak w "Mieście Bestii" i "Królestwie Złotego Smoka", od porywających przygód bohaterów nie można się oderwać.

Ostatnia część trylogii pisarki pt . ,,Las Pigmejów"

Las pigmejów to opowieść ciekawa i wciągająca. Opowiada o Alexandrze i jego przyjaciółce Nadi oraz ich przygodach w Afryce. Bardzo ucieszyło mnie to że tym razem autorka nie wcieliła do książki pięknej kobiety okazującej się czarnym charakterem tylko odważną i nieprzewidywalną Angie. Książka ta urzekła mnie tajemniczą atmosferą która towarzyszyła mi podczas czytania poprzednich części jak i ciekawymi zwrotami akcji. Jak zwykle utwór przedstawia prawdziwość i zwyczaje a także życie rdzennych mieszkańców Afryki co dodaje książce kolejnych zalet.

Zasadniczo nie sięgnęłam jeszcze po "dojrzałe" powieści Allende, ale miałam okazję zapoznać się z tymi kierowanymi do młodszych odbiorców. Bardzo egzotyczne, wciągające, magiczne, zupełnie odmienne od klimatów europejskich. Nie pamiętam już wydarzeń, nie pamiętam postaci, ale doskonale przypominam sobie tę atmosferę.

• Chcę mieć
  • Przygodowe
  • 2005
  • Biblioteka główna
  • Czekają na recenzje - mogą się nie doczekać
  • 2. P: Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Las Pigmejów