Tajemnica deszczowej nocy

Krzysztof Petek Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Porachunki z przygodą (tom 2) literatura młodzieżowa
9788375682021
Siedmioróg
literatura młodzieżowa przygoda
Porachunki z przygodą (tom 2)
literatura młodzieżowa
9788375682021
literatura młodzieżowa przygoda

Opowieść o obozie harcerskim i niecodziennej przygodzie. W miejsce dopracowanej gry nocnej wpasował się napad na obóz. Dzielny zastępca oboźnego próbuje sobie z nim poradzić. Wszystko opisane w harcerskim duchu, w sposób wciągający i ciekawy.
Dopiero na portalu dowiedziałem się, że książka jest częścią cyklu. Żałuję, że takich książek nie miałem do dyspozycji jako nastolatek.

świetna!
wciąga!
sprawdzian może poczekać:-)

Krótko i na temat bo i książka jest krótka

Akcja książki toczy się w Borach Tucholskich - na obozie harcerskim. Głównym bohaterem jest Jajco, który musi pogodzić pragnienie zdobywania odznak z uczuciem do Marty co wcale nie jest takie proste.

Nieoczekiwane zmiany zachodzą, gdy uciekinierzy z więzienia napadają na obóz. Mogłoby się wydawać, że będzie to niezły kryminał, a...

,,Tajemnica deszczowej nocy,,... Bardzo obiecujący tytuł, który odzwierciedla cała treść tej książki. Jest ciekawa, jak na te przeznaczone dla młodzieży. Jest w niej trochę grozy i miłości. Ogółem książka ciekawa, ale jak dla mnie zbyt krótka..

"Tajemnica..." wpadła mi w ręce w wieku lat około 15, kiedy to w bibliotece na półce dla młodzieży skończyły się (tzn. przeczytałam wszystkie dostępne) Siesicka, Boglar, Fox i inne "tragedie". Oczywiście kochałam je wszystkie. Jednak "Tajemnica..." była tak pociągająco inna... Połknęłam ją w ciągu jednej nocy przy lampce zaczepionej nad łóżkiem. I tak się zaczęło....

dobre

Po przeczytaniu tej książki, jak i innych tego autora, człowiek ma dość siedzenia w domu i przepełnia go chęć przygody, przeżycia czegoś wyjątkowego. Te książki dają coś pozytywnego, głód życia, nie siedzenia przed komputerem czy telewizorem ale prawdziwego życia, wyjścia z czterech ścian i spotkania z ludźmi.
Fakt,że opisane historie są inspirowane prawdziwymi...

Super.

Żaden fragment książki tak mnie nie zdenerwował, jak wyjaśnienie, że napadali przebrani policjanci, a ta cała akcja wydarzyła się "dla jaj".
Wtedy momenty wzruszenia i napięcia stają się bezsensowne. A i w końcówce ciężko się połapać. A szkoda, bo sama w sobie książka jest świetna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

Dyskusje

• Dla dzieci i młodzieży
  • Młodzieżowe
  • Biblioteka
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane kilka razy
  • Szkoła średnia (1996-2000)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Tajemnica deszczowej nocy