Twoje serce należy do mnie

Okładka książki Twoje serce należy do mnie Dean Koontz
Okładka książki Twoje serce należy do mnie
Dean Koontz Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Your Heart Belongs to Me
Albatros
2010-06-16
2010-06-01
978-83-7659-057-8
Magdalena Słysz
medycyna thriller prześladowca

Koontz w ciekawy sposób połączył siły nadprzyrodzone (czy elementy nadnaturalne) z realnym światem.

Sam początek książki trochę nieciekawy i sceptycznie do niej podchodziłem, ale z akcja się rozwijała i stawała coraz ciekawsza.

Chyba tak naprawdę nie trafiła w gusta, ale przeczytać zdecydowanie warto :-)

Chyba tak naprawdę nie trafiła w gusta, ale przeczytać zdecydowanie warto :-)

Kolejna lektura Koontza nie zawiodła mnie. Polecam ;)

Kolejna lektura Koontza nie zawiodła mnie. Polecam ;)

Nie wiem co napisać o tej książce. Była dobra i bardzo mi się spodobała. Dzięki niej wiem, że napewno sięgnę po więcej książek Deana Koontza.

Historia przedstawiona na kartach powieści zdecydowanie nie jest skomplikowana ani zaskakująca. Dialogi nie są za bardzo wyszukane, a zakończenie jest zdecydowanie rozczarowujące.

Książki Koontz’a zawsze mnie intrygowały. Po kilku latach przerwy postanowiłem wrócić i znów być mile zaskoczonym. Nie do końca jednak tak się stało. Czytałem kilka o wiele lepszych książek autora.
Plusy:
- ciekawy pomysł na fabułę, problem pozyskiwania narządów do przeszczepów;
- handel ludzkimi narządami to naprawdę potworna rzecz;
- w momencie zagrożenia wielu z nas doświadcza przemiany duchowej;
- głębia miłości i własnego zrozumienia u bliźniaków jednojajowych;
- pokazanie niewłaściwego funkcjonowania opieki zdrowotnej;
- etyka lekarska i pieniądze wzajemnie się wykluczają;
- druga część i zakończenie zdecydowanie poprawiły odczucia.
Minusy:
- niby jest intryga, akcja, ale przez długi czas nie mogłem „wbić się w fabułę”,
- irytujący bogaty snob, który myśli że wszystko można kupić;
- w wielu miejscach wieje nudą, akcja nużąca, dynamiki brak;
- wiele wątków i spraw nie zostało wyjaśnionych.
- momentami drażni typowa amerykańska megalomania.
Ogółem książka taka sobie, bez rewelacji.

Plusy:
- ciekawy pomysł na fabułę, problem pozyskiwania narządów do przeszczepów;
- handel ludzkimi narządami to naprawdę potworna rzecz;
- w momencie zagrożenia wielu z nas...

Bardzo ciężko było mi przez nią przebrnąć. Jednak nie da się ukryć, że zakończenie mocno mnie zaskoczyło - i tym samym poprawiło moją ocenę książki.

Według mnie jedna z słabszych. Nie było najgorzej, ale spodziewałem się czegoś więcej.

W pewnym momencie książka stała się przewidywalna.

W pewnym momencie książka stała się przewidywalna.

Nudzilam sie szczerze przez rowną polowe bo niestety opis na okladce z tylu ksiazki za duzo zdradził. Historia w gruncie rzeczy banalna jak i zakończenie, wyciągnięte niemal żywcem z jakiegoś Disney'a. Do Kinga i innych takich pisarzy autorowi daleko jak stąd do Nebraski 😆 w skrocie to: tak, mozna przeczytac jak ktoś bardzo chce, albo i nie. Po prostu czytelnik nie odczuje zadnej roznicy. Dla mnie slabe 5/10 ale proszę sie nie sugerowac, tylko samemu sprawdzić. Bo w koncu co czytelnik to inna opinia i moze to ja po prostu grymaszę.

Czytałam w oryginale, tylko ze względu na potrzeby wyzwania. Ksiązka dobra, choć momentami przewidywalna i trochę rozwlekła.

• Dean Koontz