Cold Harbour

Okładka książki Cold Harbour Jack Higgins
Okładka książki Cold Harbour
Jack Higgins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Dougal Munro i Jack Carter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Dougal Munro i Jack Carter (tom 2)
Cold Harbour
Albatros
2003-05-07
1991-01-01
Piotr Maksymowicz
cold harbour jack higgins Piotr Maksymowicz

No cóż, książka ma wprawdzie 30 lat, ale od Higginsa oczekiwałem czegoś więcej. Pewnie nie zrozumiałem przesłania tej książki, ale nie wiem, co w niej było ważne, a co nie. Według mnie żaden wątek się nie kleił, akcji tyle co kot napłakał.

Z ciekawością jak wyszla kontynuacja Nocy lisa podszedlem do tej pozycji i jestem pozytywnie zaskoczony . W Cold Harbour jest wszystko , co w powieści wojenni szpiegowskie być powinno . Bez zdradzania szczegółów polecam tę powieść wszystkim fanom Higginsa oraz tym którzy go nie czytali . Książka wciąga, czyta się ją z ciekawością, czeka się na kolejne zwroty akcji . Gdy już nam się wydaje , że znamy zakończenie autor zaskakuje kolejnym zwrotem .... na stoliku leży już trzecia część Lot orłów, więc kończę, odezwę się po jej lekturze

Klasyka powieści szpiegowskiej w najlepszym wydaniu a do tego sentymentalny powrót do mistrza HIgginsa

II wojna światowa. Akcja toczy się w przeddzień lądowania wojsk alianckich w Normandii. Kobieta szpieg ma pomóc pokrzyżować szyki faszystom. Czytając tą książkę, chodził mi po głowie pomysł, że był by to fajny komiks. Można przeczytać, dla zabicia nudy.

Bardzo miła niespodzianka. Akcja wartka, fajni bohaterowie, dialogi z "jajem" i pierwszorzędna intryga. Wszystko w przeddzień inwazji Aliantów. Świetna rozrywka

Jak każda książka Higginsa, również ta jest pozycją ciekawą i wciągającą. Uważam, że powinno się ją przeczytać (w niewielkim odstępie czasowym) razem z Lotem Orłów tego samego autora, gdyż pewne miejsca i postacie obu powieści pokrywają się ze sobą. Dla fanów autora - pozycja zdecydowanie obowiązkowa. Powinna również zadowolić osoby interesujące się tematyką wojenną.
Jest to jedna z moich ulubionych książek tego autora oraz jedna z moich ulubionych książek w ogóle.

Jest...

Powieść sensacyjna której akcja dzieje się w trakcje II wojny światowej. Jest przeddzień lądowania aliantów w Normandii, niemieccy generałowie zwołują konferencję na temat obrony wału atlantyckiego. Brytyjski wywiad pragnie dowiedzieć się jakie plany obrony mają Niemcy.
Książka napisana jest dobrze, akcja ciekawa, przynajmniej w ogólnym zarysie. Bo im dalej zagłębiamy się w powieść, tym dziwniejsze zdają się niektóre zdarzenia, a zwłaszcza "nieśmiertelność" pewnych bohaterów. Także zły charakter wydaje się z lekka przesadzony i niestety przewidywalny.
Mimo pewnych braków mamy do czynienia z wciągającą powieścią, którą z przyjemnością się czyta w trakcie długiej podróży, lub wygodnie w ciepłym pokoju.

Ta książka rozkochała mnie w Jacku Higginsie, a miłość do niego została we mnie do dziś.

Wciąga i mimo, że nie jestem fanką historii wojennych i szpiegowskich - polecam.

Tajna misja Wywiadu Brytyjskiego mająca na celu odkrycie niemieckich planów dotyczących obrony Wału Atlantyckiego. Niemrawy początek a już potem tylko coraz ciekawiej. Wartka akcja, nieszablonowi bohaterowie, ciekawe zakończenie.

• Higgins
  • Kryminał