Roztańczyć Marzenia. Dancing the Dream

2010-01-01
2010-01-01
1992-06-01
Krystyna Mierzwiak

Jedyną rzeczą, do której mogłabym się w tej książce przyczepić, jest jej opis, po którym spodziewałam się raczej zbioru prostych notatek i listów Michaela, a nie jego wierszy czy opowiadań, jednak absolutnie nie jestem zawiedziona!
Wszystkie dzieła zebrane w tej książce są bardzo mądre i osobiste, nawet w przetłumaczonej wersji w każdej stronie można odczuć ogromny wkład Michaela. Jego wiersze i opowiadania pokazują również, jak mądrym, inteligentnym i wyprzedzającym swoje czasy człowiekiem był!

„Roztańczyć marzenia” to zbiór wierszy, opowiadań i przemyśleń Michaela Jacksona, obok których nie można przejść obojętnie. W tym zbiorze Król Popu obnaża się w całości, pokazuje się bez żadnych masek; takim, jakim jest naprawdę – wrażliwym, pełnym dziecięcej radości, miłości i nadziei.
Jeśli ktokolwiek kiedykolwiek wątpił w jego dobre intencje, wystarczy przeczytać jego poezję – to szczere słowa płynące z głębi serca! Tyczą się wielu różnych kwestii – religii, sławy, sytuacji na świecie, ekologii czy miłości.

Nie od dziś wiadomo, że Michael Jackson był niesamowicie wrażliwym człowiekiem – wyprzedzał swoją „epokę”! Był naprawdę wyjątkowy – był nie tylko piosenkarzem i tancerzem, ale również filozofem, filantropem, myślicielem, poetą.
Osobiście jestem pełna podziwu dla jego twórczości. Popłakałam się już przy pierwszym wierszu, a później wielokrotnie się wzruszałam. Uwielbiam „Magiczne Dziecko”, „Tu jest skrawek nieba”, „Okruchy nadziei”, „Lustrzany przyjaciel” czy „Wybacz im, bo…” – to piękne wiersze i opowiadania, w których najlepiej widzę samego Michaela a przy okazji najbardziej do mnie przemawiają.

Cały album jest pięknie wydany, posiada zdjęcia, które są całkiem inne niż te sceniczne i pochodzące z gazet – pokazują Michaela w chwilach radości, smutku, zadumy, w otoczeniu pięknej przyrody.
Lektura tego albumu była dla mnie bardzo refleksyjna i nostalgiczna. Pozwala nam poznać Michaela jeszcze lepiej, od strony, której normalnie nie widzieliśmy. Michael Jackson był naprawdę mądrym człowiekiem, którego ludzie nie doceniali tak, jak powinni. Przemawiała przez niego przede wszystkim mądrość życiowa, którą się tu z nami dzieli. Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tą książką.

Nie zgodzę się do końca z opisem wydawcy...brzmi jakby zebrano jego listy, notatki - a są to jego "przypowieści", opowiadania i wiersze. Może Jackson perfekcyjnym pisarzem nie był, ale czyta się płynnie. Całość dopełniają piękne zdjęcia - wydanie profesjonalne.

Jeśli miałabym się czepiać, to nie do końca pasuje mi ten przekład. Autorka trochę "popłynęła" i gdzieniegdzie bywa pompatycznie :) Ale nie będę się czepiać!
Album jest wydany naprawdę porządnie, dużo ładnych zdjęć.
Teksty pokazują filozofię Michaela pełną miłości i wiary w człowieka. Dla mnie są po prostu niesamowicie mądre. Poruszają sprawy najważniejsze, a jednocześnie mają w sobie tyle optymizmu i radości życia, że po prostu chce się do nich wracać. Cieszę się, że mam tę książkę na półce i będę tylko dążyć do tego, by obok niej pojawiła się oryginalna angielska wersja :)

Album jest wydany naprawdę porządnie, dużo ładnych zdjęć.

Na półkach: , , , , , ,

"Roztańczyć marzenia" to książka zawierająca teksty Michaela Jacksona. Są tu jego refleksje o życiu, miłości, odwadze, dzieciach, przyrodzie.. Filozoficzne poszukiwania sensu ludzkiego życia, sensu życia autora, jako tancerza, piosenkarza, poety, filozofa..
Niebywale mądre, dociekliwe rozważania ubrane w delikatną formę wiesza i opowiadania. Ukazują niebywałą wrażliwość Michaela i dobroć serca. Po lekturze tej pozycji, wszystkie "dziwności" serwowane przez media na jego temat, karleją i wydają się żałosne. Książka zawiera tez mnóstwo pięknych zdjęć z prywatnej kolekcji artysty. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Polecam gorąco!

Cuuudo!!

Cuuudo!!

Bardzo długo szukałam jej w rozmaitych księgarniach, aż w końcu kiedy udało mi się ją zakupić i przyjechał kurier, a ja rozpakowałam paczkę... Siedziałam jak wryta kilka godzin. Wpatrywałam się w zdjęcia i ilustracje, czytałam wiersze po kilka razy. Jak dla mnie cudowna książka, polecam każdemu fanowi (chociaż nie lubię tego słowa, musiałam go użyć) i nie tylko. Jeden z wierszy z tego zbioru zamierzam zaprezentować na konkursie recytatorskim ;)

Rewelacyjna pozycja dla fanów i nie tylko.
Ileż ekstrawaganckich gwiazd podjęło się chwycenia pióra i zapisania historii, która bynajmniej nie doczeka się podkładu muzycznego spawającego ze sobą radio i zielonego dolara (dużo zielonych dolarów)? Ileż światowej sławy ludzi odważyło się wystawić na światło dzienne swoją delikatną naturę przelaną na papier?
Książka jest niesamowita. Zbiór przemyśleń, sentencji czy wierszy doskonale oddaje artystę w innym świetle. I o ile każdy fan przyjmie publikację pozytywnie, tak nawet ludzie niespecjalnie ujęci "Jacksomanią" powinni pozostać usatysfakcjonowani.

Rewelacyjna pozycja dla fanów i nie tylko.
Książka jest...

Piękne po prostu.

Piękne po prostu.

co tu dużo mówić - po przeczytaniu fragmentów , chcę ją przeczytać ! : )

co tu dużo mówić - po przeczytaniu fragmentów , chcę ją przeczytać ! : )

• Własna kolekcja
  • Muzyka-moja miłość