Wielkie katastrofy i anomalie klimatyczne w dziejach

Okładka książki Wielkie katastrofy i anomalie klimatyczne w dziejach Cerveny Randy
Okładka książki Wielkie katastrofy i anomalie klimatyczne w dziejach
Cerveny Randy Wydawnictwo: Bellona powieść historyczna
powieść historyczna
Bellona
2008-01-01
2008-01-01
katastrofy żywioły

Jako zbiór ciekawostek/inspiracji, bez wgłębiania się, może być.
Jako miarodajne źródło informacji... Tak sobie. Zdecydowanie za dużo "podobno stało się tak i tak" powtarzającego się co kilka akapitów.

Jako zbiór ciekawostek/inspiracji, bez wgłębiania się, może być.

Tytuł kłamie, przynajmniej ten po polsku. Oryginalny (Freaks of the Storm. From Flying Cows to Stealing Thunder. The World's Strangest True Weather Stories) jest bliższy prawdy. Nie wielkie katastrofy, tylko rzadkie wydarzenia typu "wiatr porwał dziecko i przeniósł pół kilometra, nie robiąc mu żadnej krzywdy". Nie anomalie klimatyczne, tylko nietypowe zjawiska pogodowe — kolorowy deszcz czy gradziny o niezwykłym kształcie lub wielkości. Nie w dziejach, tylko w gazetach ukazujących się w USA. Reszta się zgadza.
Perspektywa mocno amerykańska, z lokalnymi ciekawostkami przedstawionymi jako ewenement na skalę światową, a Biblią traktowaną jak źródło naukowe.
Kilka błędów merytorycznych w dziedzinach innych niż meteorologia.
Książka może być wartościowa jedynie jako zbiór niezwykłości pogodowych, które gdzieś kiedyś się wydarzyły, a zatem są możliwe.
Więcej czepialstwa tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2015/10/wielkie-katastrofy-i-anomalie.html

Książka posiada bardzo dużo dat. Nie sposób ich spamiętać.

Książka posiada bardzo dużo dat. Nie sposób ich spamiętać.

• Nauka/wiedza
  • Półka 1-2
  • USA
  • Popularnonaukowe
  • Pisarz

Dodaj cytat z książki Wielkie katastrofy i anomalie klimatyczne w dziejach