Wierszyki łamiące języki

literatura dziecięca
2006-11-01
9788372781932
poezja zabawy fonetyczne wierszyki łamiące języki strzałkowska

Super wierszyki dla dzieci, naprawdę łamiące języki ☺ Córeczka chodzi na zajęcia logopedyczne, te ćwiczenia naprawdę poprawiają wymowę. Przy okazji poznaje i uczy się nowych wierszyków.

Na peronie
w Poroninie
pchła pląsała
przy pianinie.
Przytupnęła,
podskoczyła
i pianino
przewróciła.

Wierszyki pomocne do nauki wymowy.

Niezapomniane chwile, uciekające zbyt szybko, to te, które spędzamy na wspólnej zabawie z własnym dzieckiem.

Nie wiem jak Wy, ale pamiętam, jak spędzałam poranną godzinę z synkiem oglądając "Domowe przedszkole".
A potem sklejaliśmy, lepiliśmy, malowaliśmy wszystko to,co było pokazane w audycji.

I jak pomyślę, że to już przeszło 20 lat temu....
Najśmieszniejszą zabawą...

Jedna z moich ulubionych książeczek z dzieciństwa! Niektóre wierszyki do tej pory sobie recytuję.

Na półkach: , , , , ,

To książka dla troszkę starszych dzieci - taka zabawa w słowa. Małgorzata Strzałkowska jest mistrzynią słowa, rymów i ilustracji-kolaży - wyklejanych we wtorki, (niektóre kartki także we czwartki i wedle ochoty również w soboty). Wystarczyło przeczytać pierwszą stronę, by ulec magii naszego języka. BĄK Spadł bąk / na strąk, / a strąk / na pąk. / Pękł pąk, / pękł strąk, / a...

• Dla dzieci
  • Literatura polska
  • Logopedia
  • 2020
  • Poezja
  • Dla Maciusia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wierszyki łamiące języki