Kobiety

Lesław Ludwig
Charles Bukowski Kobiety

Uniwersalizm kosztowania kobiet

1920 ocen

Bełkot. Nic się na przestrzeni powieści nie zmienia. Moje rozczarowanie pewnie wynika z tego, że
1. Nie mam 17lat
2. Nie popieram filozofii typu „nie warto”

1. Nie mam 17lat
2. Nie popieram filozofii typu „nie warto”

Coś obrzydliwego, ale jakoś człowiek nie mógł oderwać oczu.

Coś obrzydliwego, ale jakoś człowiek nie mógł oderwać oczu.

Bukowskiego i jego książki kocha się albo nienawidzi. Ja jestem w tej pierwszej grupie.

Nie można powiedzieć o tej ksiażce, że jest przeciętna. Bukowski to autor, którego się kocha lub nienawidzi i wierzcie mi, nie ma nic pośrodku. Nie polubiłam się z kobietami Charlesa, to wszystko nie jest ani płytkie ani nudne ale amoralne, kontrowersyjne na tyle, że mnie irytowało. Płeć piękna jest tu bowiem zabawką w rękach pisarza, nie tylko autora ale i głównego bohatera, poety wykorzystującego swą pozycję, (jakoby faktycznie sława pisarza przynosiła takie uznanie). Odniosłam wraźenie, że wszystkie one (kobiety) są zdeprawowane, bezdyskusyjnie zepsute, bez aspiracji, to narokmanki i alkoholiczki, szukające seksualnych doznań z o wiele starszym od siebie mężczyzną. Nie do końca odnalazłam morał i przesłanie tej powieści. Jeśli autor chciał pokazać odmienne charaktery spotykanych przez siebie kobiet to wygląda na to, że spotykał ich tylko jeden "rodzaj". Nawet jedyna rozsądna w tym towarzystwie Sarah niezrozumiale zgadzała się na wybryki opętanego manią seksu przyjaciela. Ciężko polecić więc przekonajcie się sami.

Ruchanie, ja jestem fajniejszy od was, bo was nienawidzę, chlanie, więcej ruchania. Patrzcie, ta kurwa ma zepsute zęby, nie mieliście tak w prawdziwym życiu?
Dobrze napisane, ale zieje z tego pustka. W połowie robi się nużące. "Takie właśnie jest życie" powie materialista. A ja powiem: "zamknij dupę".

Cóż za rewelacyjna książka! "pisanie to objaw choroby psychicznej" - i to w skrócie wszytko, by tak rzec. Czytajcie, smakujcie!

Po Bukowskiego sięgnąłem dlatego, że często jest cytowany w sieci. Po tej lekturze raczej już nie zajrzę do innego dzieła o Henrym Chinaskim. Bukowski ma krótkie przebłyski, będące przerywnikami dla opisów picia alkoholu, spółkowania i wymiotowania. O nałogach, seksie, rynsztoku i naturze ludzkiej świetnie pisał I.B. Singer. Bukowski do poziomu Singera nawet się nie zbliża.

Będę szczery i nie będę się tu silił na jakieś głębsze wywody, próby interpretacji, ta książka to ściek. Kloaka.

Bukowski w swoim stałym stylu - wulgarnie, dowcipnie, prosto z mostu, bez upiększeń.

Tym razem trochę monotonnie. Teoretycznie chwytliwy temat seksu, sprowadzany do prostego opisu czynności, staje się momentami nudny.

Polecam przeczytać, ale jako jedną z kolejnych powieści autora. Na pewno nie na pierwszy raz z Bukowskim.

Porno z zacięciem lekko artystycznym:)

Porno z zacięciem lekko artystycznym:)

• Literatura amerykańska