Jak wydobyć się z depresji?

Okładka książki Jak wydobyć się z depresji? Sue Atkinson
Okładka książki Jak wydobyć się z depresji?
Sue Atkinson Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Climbing out of Depression. A Practical Guide for Sufferers
Wydawnictwo Naukowe PWN
2006-01-01
2006-01-01
Józef Radzicki
psychologia depresja

Niestety miałam poczucie że książka jest bardzo depresyjna - oczekiwałam lepszego samopoczucia po przeczytaniu i jakichś dobrych wskazówek ponieważ tytuł książki brzmi „Jak wydobyć się z depresji?”a finalnie miałam wrażenie że autorka jest/była w bardzo ciężkim stanie i że może być gorzej kiedy myślałam że już nie może być gorzej. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia, wierzę (patrząc również na wcześniejsze komentarze) że ta książka może komuś pomóc w ciężkich momentach, po prostu do mnie nie przemawia. Myślę, że jeśli ktoś cierpi na depresje to trzeba próbować wszystkiego i może dla niektórych ta książka to może być „to”.

Po co ktoś wydaje taką książkę to ja nie wiem. Totalny niewypał. Aż nie chce się tego czytać. Ogólnie polecam książki napisane przez terapeutów lub psychiatrów a nie przez chorych na depresje.

Wartościowa książka dla wszystkich którzy wpadli w odmęty tej strasznej choroby jaka jest depresja,polecam

Zacznę może od tego że książka ta jest jak najbardziej godna polecenia zarówno osobie zdrowej jak i chorej psychicznej, znajdują się w niej wszystkie wskazówki dotyczące tego jak wyjść z choroby, oraz jak zmienić nastawienie do życia by czerpać z niego przyjemność, odnaleźć pasję, marzenia zainteresowania, a także jak rozmawiać z ludźmi, jest bardzo skuteczna i na temat.
Jeżeli jeszcze jej nie czytałeś, spróbuj, bo istnieje duże prawdopodobieństwo że może pomóc rozwiązać twoje aktualne problemy życiowe, albo pomoże zrozumieć osoby które przebywają lub przebywały w stanie depresji, Pozdrawiam i gorąco polecam ;)

Podoba mi się to, że jest to książka dokładnie o tym, co obiecuje tytuł. Sue Atkinson, sama od lat chorująca na depresję, posiłkuje się swym doświadczeniem i licznymi obserwacjami, by pomóc nam jak najlepiej przejść przez najgorszą chorobę duszy. Książka napisana jest tak, że nawet ktoś w najgorszym dołku zdoła przeczytać kilka stron. Zawarte są tu dokładne listy, protokoły i wskazówki na chwile, gdy czujemy, że już dalej nie damy rady. Do tego sporo życiowych cytatów:)

Depresja jest chyba jedynym stanem, kiedy nie możemy dostrzec ani zrozumieć ludzkiego cierpienia. Skrada się do nas podstępnie przez pogłębiające się gorsze samopoczucie przeplatane stanami euforii i chwilowej wiary we własne siły. Nim się obejrzymy jesteśmy blisko dna, a wcale tak nie musi być. Wystarczy, że będziemy potrafili otwarcie przed sobą przyznać się do problemu i spróbujemy uporać się z problemem.
Sue Atkinson w swojej książce „Jak wydobyć się z depresji?” daje wiele cennych wskazówek. Pokaże czytelnikom, w jaki sposób obserwować siebie, co robić na kolejnych etapach, czego unikać, z jakimi specjalistami i przyjaciółmi współpracować, jak zmienić swoje nawyki, dlaczego warto zwiększyć aktywność fizyczną, jak rozwijać zainteresować, doceniać każde swoje zajęcie, szukać nowych dróg, próbować nowych rzeczy, przestać się krytykować, dostrzegać swoje zalety, pozwolić sobie na odpoczynek, leniuchowanie. Wiele rad wydaje się bardzo banalnych, ale zestawione ze sobą tworzą spójną całość, pozwalającą na zmianę postrzegania i odczuwania życia.
Wielkim plusem poradnika jest to, że nie napisała go specjalistka z psychologii, ale osoba, która sama wielokrotnie zmagała się z problemem i potrafiła zweryfikować skuteczność różnych metod dążących do samopoznanie, zrozumienia swoich odczuć ich przyczyny. Dzięki tej książce czytelnicy nie będą czuli się jak przypadek określonej depresji, ale będą mogli odkryć swoje wnętrze i zaakceptować je. Sue Atkinson w prostych słowach tłumaczy czytelnikom jak bardzo dają się manipulować otoczeniu, w jaki sposób oceny otoczenia wpływają na nich ich stan psychiczny.
Zaproponowane przez autorkę kroku wychodzenia z depresji czy niskiej samooceny, która kiedyś może do niej doprowadzić są krokami wyzwalającymi z jarzma narzuconego przez innych. Całkowita akceptacja swoich wad i zalet sprawia, że możemy zobaczyć się w innym świetle, stać się ze sobą szczęśliwsi.
Całość jest przemyślana, napisana zrozumiałym, prostym językiem, wzbogacona cytatami ze znanych dzieł, ważniejsze rzeczy wypunktowane, dzięki czemu wszystko staje się przejrzyste.
Książkę polecam każdemu. Szczególnie pomocna będzie dla osób, które borykają się ze smutkiem, depresją, żałobą, agresją, są ofiarami jakiejkolwiek przemocy.

• Psychologia
  • Psychologia-człowiek
  • PRIORYTETY NABYWCZE
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Psychologia, rozwój osobisty, motywacja
  • Psychiatry, psychology, sexology

Dodaj cytat z książki Jak wydobyć się z depresji?