Światłość świata

Czytelnik
Ljós heimsins
literatura piękna
Zenon Szczygielski

„Światłość…” ma dwa oblicza, może stąd wynika problem z jej oceną. Z jednej strony otrzymujemy bardzo realny opis życia Islandczyków, ich zmagania z ubogim materialnie światem, skutkujące zwrotem w kierunku nadrealnego, fantazyjnego konglomeratu wyobrażeń. Wtedy gdy te pozaludzkie sfery zaczynają dominować w warstwie konstrukcyjnej, powieść wykształca się w quasi poetycką,...

• Północ
  • Chcę przeczytać lit piękna
  • Wymiana/sprzedaż
  • Dawno
  • Literatura anglojęzyczna
  • Moje książki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Światłość świata