Noc lalki. Lucy i potwory

Okładka książki Noc lalki. Lucy i potwory R.L. Stine
Okładka książki Noc lalki. Lucy i potwory
R.L. Stine Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Gęsia skórka (tom 7-8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Gęsia skórka (tom 7-8)
Nights of the living dummy. Girl who cried monster
Świat Książki
2000-01-01
2000-01-01
Marcin Stopa, Joanna Kopel
horror młodzież

Gęsia Skórka to serial, który oglądałem będąc dzieckiem. Okazało się, że powstał on na bazie książek. Przeczytałem kilka, ale oceniam je jako seria.

Horror typowo młodzieżowy, prosto napisany, bez rozciągania wątków i przynudzania. Każdy rozdział trzyma w napięciu i nie chce się odkładać książki, dopóki nie skończy się opowieści, która ma około stu stron.

W opowiadaniach dzieci mają kontakt z dziwnymi zjawiskami, nawiedzonymi lalkami, tajemniczymi substancjami czy potworami. Chciałyby o tym opowiedzieć rodzicom, czasem policji, ale oni i tak nie chcą o tym słyszeć. Często pojawia się wątek, że dorośli dzieci nie chcą nawet wysłuchać.

Jeśli oglądaliście serial, to warto przeczytać. Przypominają się obrazy z serialu.

Książki zostały napisane w latach dziewięćdziesiątych, więc tamtejsze dzieci spędzały czas na podwórku. Odwiedzały w wakacje biblioteki i wyjeżdżały na obozy. Moim zdaniem to bardzo dobre książki dla młodego czytelnika, który lubi mieć gęsią skórkę.

W opowiadaniach...

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym, jak R.L. Stine potrafi doskonale pisać i zszokować zakończeniem nawet dorosłego czytelnika. Jest to moja druga styczność z tym autorem i po raz drugi jestem naprawdę usatysfakcjonowana. Strasznie żałuję, że nie trafiłam na te książki jako dziecko, bo na pewno byłyby moimi ulubionymi.

Nawet nie wiem jak mam ocenić horrory dla dzieci :D
Nigdy jakoś nie było mi dane jej przeczytać jak byłam dzieckiem. A że mama zaczęła robić porządki stwierdziłam: "czemu nie?".
Dla mnie to było śmieszne, ale również ciekawe, w jakiś sposób trzymała w napięciu lub po porostu byłam ciekawa zakończenia :)
Dobry horror dla dzieci. Gęsia skórka: Ohhh.... moja młodość :D

Nawet nie wiem jak mam ocenić horrory dla dzieci :D
Dobry horror dla dzieci. Gęsia skórka: Ohhh.... moja młodość :D

Gorąco polecam "Lucy i powtory" ze względu na zakończenie. Z ręką na sercu: czytałam wszystkie 5 tomów "Gęsiej Skórka", które ukazały się na polskim rynku, ale żadne z opowiadań nie miało dla mnie takiego zaskakującego zakończenia jak "Lucy i potwory".
"Noc lalki" przyjemne opowiadanie, fajnie się czytało, ale jakoś specjalnego szału nie było. Niemniej miłe dla oka.

Noc lalki. Rodzeństwo lubi sobie robić na złość. Tylko potem mogą się dziać dziwne rzeczy. Świetna historia!
Lucy i potwory. Okazuje się, że potwory mogą zagrażać potworą. Bez konkurencji proszę. Inaczej Cię zjem! Super historia pełna śmiechu i strasznych momentów.
Polecam gorąco!

Polecam gorąco!

R.L.Stine zaskakuje!
Swoimi niesamowitymi powieściami podbija moje serce. Ma zdecydowanie wiele pomysłów, które na szczęście przelewa na papier, dzięki czemu i my możemy zatracic się w tych niesamowitych przygodach.
'Noc lalki' - Ciekawsza od 'Lucy i potwory', ale końcówka tej drugiej dosłownie mnie poraziła.
Polecam młodym czytelnikom grozy! :)

R.L.Stine zaskakuje!
Polecam młodym czytelnikom grozy! :)

Na półkach: , , , , , ,

Lekka, fajna, odprężająca.

Lekka, fajna, odprężająca.

Fajna i wciągająca książka.

Fajna i wciągająca książka.

ahh przerazająca :)

ahh przerazająca :)

Pamiętam jak za małolata wypożyczałem Ją z biblioteki. Nawet kilka razy i za każdym razem czytało się tak samo dobrze. Sentyment pozostał do teraz

• R.L. Stine
  • Literatura dziecięca