Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców

Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 3-4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 3-4)
Midnight Alley, Feast of Fools
Amber
2010-10-05
2010-10-05
Edyta Jaczewska
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire

Po tym jak Ojciec Shane'a narobił szkód i problemów zarówno wampirom jak i synowi, młodzi bohaterowie z Claire na czele liczą na w miarę spokojne życie. Tylko jak żyć spokojnie kiedy twój przyjaciel z własnej winy zamienia swoją dziwną egzystencję pół martwego na całkiem martwego? Michael przeszedł przemianę i stał się jednym z wampirów. Czarne chmury wiszą nad domem Glassów a to ani trochę nie jest pocieszające. Na szczęście udało im się bez ofiar dojść do porozumienia. Mimo wszystkich nieprzyjemności i trudności młodzi ludzie starają się jak mogą aby zachować pozory normalności. Niestety okazuje się, że Oliver, właściciel kawiarni Common Grounds, nadal nie może przeboleć faktu, że Claire się mu wymknęła i podpisała kontrakt z jego rywalką Amelie. Kobietą, która zmusiła naszą bohaterkę do żmudnej nauki pod okiem Myrnina. Bardzo chorego na szaleństwo wampira. Charakterny Oliver daje odczuć szesnastolatce, że nie jest za późno i nadal może z nim współpracować. Tymczasem nauka z Myrninem okazuje się jednocześnie intrygująca i przerażająca dla Claire. Mężczyzna ma dwa oblicza, jedno przyjacielskie, które Claire uwielbia oraz drugie szalone, przerażające i niestety mordercze. Okazuje się, że nie tylko on choruje a reszta wampirów może nie przeżyć więcej niż dziesięć lat. Rozpoczynają walkę z czasem poszukując cudownego lekarstwa, które wyleczy lub opóźni rozwój choroby. Kiedy nastolatka wpada na trop środka, który może dać Myrninowi kilka godzin jasności umysłu, w mieście pojawiają się jej rodzice jednak nie są sami. Jest z nimi Pan Bishop, który podróżuje z dwójką wiernych kompanów Ysandre i Francoisem. Tajemniczy przybysz zaczyna panoszyć się w domu Glassów i wydawać polecenia domownikom. Kim tak naprawdę jest Bishop? Dlaczego niespodziewanie zjawił się w mieście? Jak potoczą się losy bohaterów?

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna księga Wampirów z Morganville opowiada o dalszej historii Claire która oddaję się wręce Amelie, najpotężniejszej wampirzycy w mieście. Koniec problemów czy może początek czegoś strasznego?

Zaskakującą książka z ogromną ilością różnorakich wątków, między innymi: wątkiem miłosnym, dreszczowcem, fantastyką i dużą ilością tajemnic. Sądzę że jest to naprawdę dobra książka której realizacja przekroczyła moje oczekiwania które i tak mierzyły wysoko. Książka oczywiście dla fanów wampirów jednak i dla osób które dopiero co ugryzły temat. Fajnie jest również przeczytać to właśnie w tą jesień bo dodaje to uroku.

Och, jak miło było wrócić do Morganville! Akcja nie ustaje, a jej wartkość przypomina mi momentami początkowe sezony serialowych "Pamiętników wampirów" - nowi bohaterowie, problemy, tragedie. Wszystko utrzymane w szybkim tempie, dostajemy mniej rozczulania się nad bohaterami (jednak ich postacie są coraz bardziej wyraziste), a więcej wampirów, krwi i zagadek. Jestem ogromnie na tak dla tej serii i już się nie mogę doczekać części kolejnej.

jeżeliby oceniać książkę po okładce to ona nie miałaby żadnych szans
ale na szczęście ważne jest to co dana książka w sobie ukrywa i ta ma to coś
a teraz czekam aż w bibliotece ktoś odda trzeci tom bo już chce wiedzieć co podzieje się dalej

i czy tylko ja lubie Ameline?

jeżeliby oceniać książkę po okładce to ona nie miałaby żadnych szans
ale na szczęście ważne jest to co dana książka w sobie ukrywa i ta ma to coś

i czy tylko ja lubie Ameline?

Chociaż jest to kolejna część serii Wampiry z Morganville, wciąż jest na tym samym poziomie co poprzednia książka. Chociaż wiele wątków się rozwiązuje to wciąż pojawiają się nowe i intrygują czytelnika. Bardzo lekko się czyta, polecam i czekam na kolejne części.

Całkiem zgrabnie napisane, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Fabuła gna na łeb na szyję, ale rozwija się w całkiem ciekawym kierunku, dając nawet potencjał na coś więcej niż czytadełko dla nastolatek. Pojawiają się różne frakcje, i prawie żaden z bohaterów (poza mdłą główną bohaterką) nie jest czarno-biały, a takie konstrukcje postaci lubię.

Bardzo ciekawa i trochę romantyczna

"Nocna aleja" - moja ocena - 8/10
"Maskarada szaleńców" - moja ocena - 8,5/10

Nadal wciągająca...

Nadal wciągająca...

Rachel Caine Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców Zobacz więcej