Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców

Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców Rachel Caine
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 3-4) fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 3-4)
Midnight Alley, Feast of Fools
Amber
2010-10-05
2010-10-05
Edyta Jaczewska
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

2006 ocen

Książka ta, tak samo jak poprzednia, składa się na dwie książki „Nocna Aleja” i „Maskarada szaleńców”. Spokojne miasteczko Morganville przestaje być już takie spokojne. Ale zanim do tego dojdzie nasza główna bohaterka Clarie nie dość, że dostaje Ochronę od najważniejszej wampirzycy w całym mieście tak jeszcze dostaje od niej niezwykle ważne zadanie. Czym ono jest? A znalezieniem leku, na co? Lepiej nie mówić o tym za dużo bo jeszcze rozniesie się wśród śmiertelników. Wracając do meritum, nasza bohaterka jak zawsze pakuje się w kłopoty i niebezpieczeństwa. Bo czym by było życie w Morganville bez tego? Akcja zagęszcza się gdy to do miasta postanawia zawitać pewna tajemnicza postać Bishop. Jeżeli wydaje się komuś, że wampiry z Morganville są niebezpieczne, tak przy nowym gościu wydają się przytulne jak małe koteczki. Nikt tak jak on nie chce zniszczyć tego co udało się stworzyć w miasteczku, a wszystko to dla jednej książki i chęci zemsty na Amelie. Jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów? To trzeba sięgnąć po tą jak i po kolejne części z tego cyklu. Czy warto? Według mnie jak najbardziej, zwłaszcza, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Po tym jak Ojciec Shane'a narobił szkód i problemów zarówno wampirom jak i synowi, młodzi bohaterowie z Claire na czele liczą na w miarę spokojne życie. Tylko jak żyć spokojnie kiedy twój przyjaciel z własnej winy zamienia swoją dziwną egzystencję pół martwego na całkiem martwego? Michael przeszedł przemianę i stał się jednym z wampirów. Czarne chmury wiszą nad domem Glassów a to ani trochę nie jest pocieszające. Na szczęście udało im się bez ofiar dojść do porozumienia. Mimo wszystkich nieprzyjemności i trudności młodzi ludzie starają się jak mogą aby zachować pozory normalności. Niestety okazuje się, że Oliver, właściciel kawiarni Common Grounds, nadal nie może przeboleć faktu, że Claire się mu wymknęła i podpisała kontrakt z jego rywalką Amelie. Kobietą, która zmusiła naszą bohaterkę do żmudnej nauki pod okiem Myrnina. Bardzo chorego na szaleństwo wampira. Charakterny Oliver daje odczuć szesnastolatce, że nie jest za późno i nadal może z nim współpracować. Tymczasem nauka z Myrninem okazuje się jednocześnie intrygująca i przerażająca dla Claire. Mężczyzna ma dwa oblicza, jedno przyjacielskie, które Claire uwielbia oraz drugie szalone, przerażające i niestety mordercze. Okazuje się, że nie tylko on choruje a reszta wampirów może nie przeżyć więcej niż dziesięć lat. Rozpoczynają walkę z czasem poszukując cudownego lekarstwa, które wyleczy lub opóźni rozwój choroby. Kiedy nastolatka wpada na trop środka, który może dać Myrninowi kilka godzin jasności umysłu, w mieście pojawiają się jej rodzice jednak nie są sami. Jest z nimi Pan Bishop, który podróżuje z dwójką wiernych kompanów Ysandre i Francoisem. Tajemniczy przybysz zaczyna panoszyć się w domu Glassów i wydawać polecenia domownikom. Kim tak naprawdę jest Bishop? Dlaczego niespodziewanie zjawił się w mieście? Jak potoczą się losy bohaterów?

Nadal wciągająca...

Nadal wciągająca...

Kolejna księga Wampirów z Morganville opowiada o dalszej historii Claire która oddaję się wręce Amelie, najpotężniejszej wampirzycy w mieście. Koniec problemów czy może początek czegoś strasznego?

Zaskakującą książka z ogromną ilością różnorakich wątków, między innymi: wątkiem miłosnym, dreszczowcem, fantastyką i dużą ilością tajemnic. Sądzę że jest to naprawdę dobra książka której realizacja przekroczyła moje oczekiwania które i tak mierzyły wysoko. Książka oczywiście dla fanów wampirów jednak i dla osób które dopiero co ugryzły temat. Fajnie jest również przeczytać to właśnie w tą jesień bo dodaje to uroku.

Och, jak miło było wrócić do Morganville! Akcja nie ustaje, a jej wartkość przypomina mi momentami początkowe sezony serialowych "Pamiętników wampirów" - nowi bohaterowie, problemy, tragedie. Wszystko utrzymane w szybkim tempie, dostajemy mniej rozczulania się nad bohaterami (jednak ich postacie są coraz bardziej wyraziste),a więcej wampirów, krwi i zagadek. Jestem ogromnie na tak dla tej serii i już się nie mogę doczekać części kolejnej.

"Nocna aleja" - moja ocena - 8/10
"Maskarada szaleńców" - moja ocena - 8,5/10

"Nocna aleja" - moja ocena - 8/10
"Maskarada szaleńców" - moja ocena - 8,5/10

jeżeliby oceniać książkę po okładce to ona nie miałaby żadnych szans
ale na szczęście ważne jest to co dana książka w sobie ukrywa i ta ma to coś
a teraz czekam aż w bibliotece ktoś odda trzeci tom bo już chce wiedzieć co podzieje się dalej

i czy tylko ja lubie Ameline?

jeżeliby oceniać książkę po okładce to ona nie miałaby żadnych szans
ale na szczęście ważne jest to co dana książka w sobie ukrywa i ta ma to coś

i czy tylko ja lubie Ameline?

ŚWIETNA KSIĄŻKA!!! Zakochałam się ♥♥

ŚWIETNA KSIĄŻKA!!! Zakochałam się ♥♥

Chociaż jest to kolejna część serii Wampiry z Morganville, wciąż jest na tym samym poziomie co poprzednia książka. Chociaż wiele wątków się rozwiązuje to wciąż pojawiają się nowe i intrygują czytelnika. Bardzo lekko się czyta, polecam i czekam na kolejne części.

Całkiem zgrabnie napisane, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Fabuła gna na łeb na szyję, ale rozwija się w całkiem ciekawym kierunku, dając nawet potencjał na coś więcej niż czytadełko dla nastolatek. Pojawiają się różne frakcje, i prawie żaden z bohaterów (poza mdłą główną bohaterką) nie jest czarno-biały, a takie konstrukcje postaci lubię.

• Wampiry
  • Wampiry z Morganville

Rachel Caine Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców Zobacz więcej