Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców

Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 3-4) fantastyka, fantasy, science fiction
Midnight Alley, Feast of Fools
Edyta Jaczewska
Amber
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire
Midnight Alley, Feast of Fools
Wampiry z Morganville (tom 3-4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Edyta Jaczewska
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire
2084 ocen 100 opinii

2084 ocen

Nadal wciągająca...

Kolejna księga Wampirów z Morganville opowiada o dalszej historii Claire która oddaję się wręce Amelie, najpotężniejszej wampirzycy w mieście. Koniec problemów czy może początek czegoś strasznego?

Zaskakującą książka z ogromną ilością różnorakich wątków, między innymi: wątkiem miłosnym, dreszczowcem, fantastyką i dużą ilością tajemnic. Sądzę że jest to naprawdę dobra...

Och, jak miło było wrócić do Morganville! Akcja nie ustaje, a jej wartkość przypomina mi momentami początkowe sezony serialowych "Pamiętników wampirów" - nowi bohaterowie, problemy, tragedie. Wszystko utrzymane w szybkim tempie, dostajemy mniej rozczulania się nad bohaterami (jednak ich postacie są coraz bardziej wyraziste), a więcej wampirów, krwi i zagadek. Jestem...

"Nocna aleja" - moja ocena - 8/10
"Maskarada szaleńców" - moja ocena - 8,5/10

jeżeliby oceniać książkę po okładce to ona nie miałaby żadnych szans
ale na szczęście ważne jest to co dana książka w sobie ukrywa i ta ma to coś
a teraz czekam aż w bibliotece ktoś odda trzeci tom bo już chce wiedzieć co podzieje się dalej

i czy tylko ja lubie Ameline?

ŚWIETNA KSIĄŻKA!!! Zakochałam się ♥♥

Chociaż jest to kolejna część serii Wampiry z Morganville, wciąż jest na tym samym poziomie co poprzednia książka. Chociaż wiele wątków się rozwiązuje to wciąż pojawiają się nowe i intrygują czytelnika. Bardzo lekko się czyta, polecam i czekam na kolejne części.

Całkiem zgrabnie napisane, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Fabuła gna na łeb na szyję, ale rozwija się w całkiem ciekawym kierunku, dając nawet potencjał na coś więcej niż czytadełko dla nastolatek. Pojawiają się różne frakcje, i prawie żaden z bohaterów (poza mdłą główną bohaterką) nie jest czarno-biały, a takie konstrukcje postaci lubię.

Bardzo ciekawa i trochę romantyczna

Równie interesująca jak poprzednia część tego cyklu, trzymająca w napięciu, z wątkiem romansu, równie godna polecenia ;>

Dyskusje

3 065
  • Chcę w prezencie
  • Wampiry
  • Fantastyka
  • Z biblioteki
  • Wampiry z Morganville

Rachel Caine Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców Zobacz więcej