Wampiry z Morganville. Księga 3: Pan Ciemności, Godzina Łowów

Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 5-6) fantastyka, fantasy, science fiction
Lord of Misrule, Carpe Corpus
Maja Kittel, Marta Czub
Amber
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire
Lord of Misrule, Carpe Corpus
Wampiry z Morganville (tom 5-6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maja Kittel, Marta Czub
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire

Rozpętała się wojna między Amelie i jej ojcem, Bishopem. Morganville zostaje w większości zniszczone. Już nie wiadomo, komu ufać. Na szczęście na czwórkę przyjaciół można zawsze liczyć. Zło zostaje zażegnane, a w mieście nareszcie panuje spokój. Przynajmniej na razie. Polecam książkę. Akcja coraz bardziej się rozkręca.

Książki niestety trochę nudne.
Claire już nie wie komu może tak napraedę ufać i nie wie kto jest naprawdę po jej stronie. Zawsze może liczyć na przyjaciół. Shane znowu trafia za kratki, Eve jest dalej sobą, Michael znajduje się w rękach Bishopa, a część mieszkańców bezpiecznie opuszcza granice miasta.

Osobiście wydawała mi znaczenie gorsza od poprzednich części. Nie było napięcie, niektóre fragmenty były nudne. Całość zrobiła przeciętne wrażenie, ale znowu nie takie najgorsze.

Wspaniała, tak jak każda książka z serii. Pani Caine pisze prostym językiem ale jej opisy sytuacji są niepowtarzalne.
Ciąg dalszy życia Claire w Morganville. Wciąż czekają na nią nowe zagadki, coraz trudniejsze.
Co mogę więcej powiedzieć? Książkę czyta się lekko i przyjemnie, mimo "mrocznych" klimatów jak najbardziej nadaje się do czytania podczas urlopu...

Nom to może zaczne od tego, że Morganville to miasto w którym żądzą WAMPIRY. Główną bohaterką jest Clare Denvers, przyjechała w 1 części na studia. Teraz jednak żyje z sercem na ramieniu, gdyż do miasta przyjeżdza ojciec założycielki- Ameli- Bishop. trwa wojna która pochłoneła prawie całą okolice. I jest jeszcze taki jeden Shane <3, w którym się zakochuje. :) Pewnie to już...

"Pan ciemności" - moja ocena - 8/10
"Godzina łowów" - moja ocena - 7/10

Te książki mnie zaskakują. Za każdym razem kiedy jakaś sprawa się rozwiąże, znajduje się inna, która jest równie trudna. To sprawia, że te książki stają się nr 1 na mojej liście :)

Moim zdaniem najciekawsza z całego cyklu tych książek

Nie potrafię wyobrazić sobie, jak mogłam nagle przestać czytać "Wampiry z Morganville" w połowie.
No jak?

To dla mnie anatomicznie niemożliwe, by funkcjonować bez jedynych w swoim rodzaju Claire Danvers, Eve Rosser, Shane' a Collinsa i Michaela Glassa.
Żeby nie wspomnieć o Myrninie, który rozgrzeje i ożywi sarkastyczną pozą nawet najdramatyczniejsze spotkanie ukochanych,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Z biblioteki
  • Wampiry z Morganville
  • Fantasy
więcej mniej

Rachel Caine Wampiry z Morganville. Księga 3: Pan Ciemności, Godzina Łowów Zobacz więcej