Wniebowzięci, czyli jak to się robi Hydrozagadkę

Okładka książki Wniebowzięci, czyli jak to się robi Hydrozagadkę Maciej Łuczak
Okładka książki Wniebowzięci, czyli jak to się robi Hydrozagadkę
Maciej Łuczak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Prószyński i S-ka
2004-01-01
2004-01-01
biografia aktorzy Maklakiewicz Himilsbach

Kolejna świetnie napisana przez Łuczaka książka. Autor jest rewelacyjny, sięga do takich szczegółów i prezentuje Czytelnikom takie tajemnice kinematografii polskiej, że czyta się to jednym tchem! Genialne sylwetki Kondratiuka, Himilsbacha i Maklakiewicza na tle produkcji filmowej PRL-u - polecam.

Polecam najpierw przed lekturą obejrzeć "Wniebowziętych". Książka zawiera smaczki, anegdotki, jest napisana zabawnie, z polotem. Za duży minus biorę pod uwagę fakt, że autor poświęca za dużo uwagi osobom mi nie znanym, o których nie miałam ochoty czytać. Podejmuje wiele wątków nieciekawych, zamiast skupić się tylko na tych aktorach. Daje do zrozumienia czytelnikowi, że oni jednak nie są aż tak ciekawi, skoro musiał opatrzyć książkę też innymi życiorysami.

Kultowa książka o kultowych artystach :-)

Kultowa książka o kultowych artystach :-)

Must have dla miłośników H&M. Ja kocham zwłaszcza tego drugiego z pary, ale ze świadomością, że bez Janka nie byłby tym samym Maklakiem. Świetnie napisane, czyta się jak jeden z ich filmów.

Jakoś mnie nie porwało.
Nie fascynują mnie informacje ile litrów dziennie wódki wypił ten, czy tamten.
Zmęczyłam się.

Jakoś mnie nie porwało.
Nie fascynują mnie informacje ile litrów dziennie wódki wypił ten, czy tamten.
Zmęczyłam się.

• PRL
  • Film
  • Reportaż
  • Papier

Dodaj cytat z książki Wniebowzięci, czyli jak to się robi Hydrozagadkę