Równowaga sił

Okładka książki Równowaga sił Tom Clancy, Steve Pieczenik, Jeff Rovin
Okładka książki Równowaga sił
Tom ClancySteve Pieczenik Wydawnictwo: Amber Cykl: Centrum (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Centrum (tom 5)
Balance of power
Amber
2008-12-01
1998-01-01
Kamil Gryko
równowaga agentka niebezpieczeństwo zamach

Okładka książki Władza i imperium Marc Cameron, Tom Clancy
Władza i imperium Marc Cameron, Tom C...
Okładka książki Code of Honor Marc Cameron, Tom Clancy
Code of Honor Marc Cameron, Tom C...

Okładka książki Wyścig z czasem Tom Clancy, Mark Greaney
Wyścig z czasem Tom Clancy, Mark Gr...
Okładka książki Racja stanu Tom Clancy, Steve Pieczenik, Jeff Rovin
Racja stanu Tom Clancy, Steve P...
Okładka książki Wektor zagrożenia Tom Clancy, Mark Greaney
Wektor zagrożenia Tom Clancy, Mark Gr...
Okładka książki Poszukiwany żywy lub martwy Grant Blackwood, Tom Clancy
Poszukiwany ży... Grant Blackwood, To...

Czytam tę serię z rozpędu. Tło jest zawsze ciekawe, geopolityka ciekawie nakreślona, ale sprawność działania i akcja jest absurdalna.

Chyba najsłabsza z dotychczas przeze mnie przeczytanych części cyklu . Dobry pomysł na fabułę, ale zabrakło mi dynamiki poprzednich części . Hiszpania znów staje na skraju wojny domowej . Wewnętrzny konflikt grozi rozprzestrzenieniem na inne kraje Europy.
Dlaczego w ocenie tylko 5 ?
Za dużo tu filozofii , rozterek wewnętrznych bohaterów , a za mało dynamicznej akcji , która charakteryzuje ten cykl .

Jak zwykle do zażegnania problemu skierowana jest Iglica .i jak zwykle konflikt zostaje zażegnany . Tyle o akcji ....

Przyzwoita książka jak i poprzednie tomy. Nie da się tym razem za bardzo do niczego przyczepić,ale nie ma też niczego wyjątkowego za co można by dodatkowo pochwalić. Jeff Rovin pisze przyzwoicie, jednakże widać,że to nie poziom Clancy`ego :)

Dobra książka, która trzyma w napięciu do samego końca.

Dobra książka, która trzyma w napięciu do samego końca.

Gorąca Hiszpania, ataki terrorystyczne, których następstwem jest zamach stanu oraz oddział interwencyjny wysłany prosto od Wuja Sama. Świetnie wyszkoleni "ci dobrzy" oraz zdecydowanie liczniejsi "ci źli". Dużo strzelaniny, wybuchów i krwi. Sam Rambo by się nie powstydził. Klasyka gatunku.

Jeżeli ktoś liczy na wyrafinowaną fabułę czy spektakularne zwroty akcji to się przeliczy. W każdym razie Clancy ma bardziej ambitne pozycje w swoim dorobku. Nie mniej jednak, jeżeli ktoś chce sobie przeczytać dobrą powieść sensacyjną, a nie wykazuje specjalnych wymagań od powieści to może śmiało sięgnąć po "Równowagę". Czyta się szybko. Akcja jest dynamiczna. Momentami wciąga bardziej, momentami mniej.

Podsumowując krótko - dobra sensacja na jesienne wieczory.

Moja pierwsza książka Toma Clancy, od niej się wszystko zaczęło :)

Moja pierwsza książka Toma Clancy, od niej się wszystko zaczęło :)

• Tom Clancy
  • Kryminał i sensacja
  • Powieść sensacyjna
  • SPRZEDANE_ODDANE
  • Czarna Seria

Dodaj cytat z książki Równowaga sił