Minotaur

Okładka książki Minotaur Stephen Coonts
Okładka książki Minotaur
Stephen Coonts Wydawnictwo: Adamski i Bieliński Cykl: Jake Grafton (tom 4) Seria: Czarna kryminał, sensacja, thriller
Jake Grafton (tom 4)
Czarna
The Minotaur
Adamski i Bieliński
2000-10-01
2000-10-01
Andrzej Magnuszewski
minotaur szpieg komandor kryptonim

Powieść jest przeciętna. Nie jest ani dobra, ani zła. Ma swoje mocne jak i słabe strony.

Ciekawie przedstawione są także koneksje polityczne na płaszczyźnie Marynarka Wojenna - Pentagon. Zobrazowany jest bardzo wyraźnie sposób w jaki podejmowane są decyzje o zakupie broni czy technologii dla wojska.

Coonts włożył mnóstwo pracy do napisania tej powieści. Zebrał szeroką wiedzę na tematy polityczne oraz technologiczne. Fabuła przez większą część książki jest wciągająca i nawet odrobinę zmusza do zastanowienia się "kim jest ów Minotaur?" Całość włożonych wysiłków niszczy zakończenie powieści. Można odnieść wrażenie, że autor wyczerpał swoje siły w trakcie pisania powieści i nie zostało mu energii i pomysłu do stworzenia zakończenia. Krótko - Coonts poszedł po najmniejszej linii oporu i w sposób bardzo prosty rozwiązał cały problem.

Na duży plus zasługuje tutaj wiedza autora na temat technologii wojskowej. Wątki dotyczące technologii niewidzialności oraz konstrukcji samolotów szturmowych są bardzo bogate i przedstawione w sposób przystępny, pomimo iż wykorzystywana jest terminologia wojskowa w tychże wątkach....

Moja pierwsza książka tego autora ale na pewno nie ostatnia. Jeśli ktoś lubi Clancy`ego to polubi i tego autora.

• Małgosia biblioteka papierowa
  • Poszukuję