Księżniczka i mag

1997-01-01
1997-01-01
83-7162-020-9
Wokół Nas : biblioteka powieści młodzieżowej

CYRK JEST MIEJSCEM RADOŚCI DLA MAŁYCH DUŻYCH I TYCH NAJMNIEJSZYCH JEDNAK CI KTÓRZY TAM PRACUJĄ MAJA WŁASNE KŁOPOTY SMUTKI A TAKŻE RADOŚCI KSIŻNICZKA I MAG TO WZRUSZAJĄCA HISTORIA O MIŁOŚCI PRZYJAŻNI ZAUFANIU ŁUKASZ I LEON TO PRZYJACIELE NA ARENIE ALE TEŻ W ŻYCIU ZWIERZAK LEW WYDAWAŁO BY SIĘ NIEBEZPIECZNE ALE TEŻ UFNE DO CZŁOWIEKA

ANNA AKROBATKA PIEKNA UPARTA MA WŁASNE ZASADY CIEKAWA ŚWIATA PODKOCHUJE SIĘ W NIEJ ŁUKASZ BEZ SZANS

ZYGFRYD RZUCA NOŻAMI POKOCHUJE SIĘ W NIM ANNA ON JA ODTRACA

SZANTAŻ OWANY PRZEZ DYREKTORA CYRKU

BARNABA OJCIEC ANNY CZŁOWIEK Z DOBRYM SERCEM ZABIERA PIENIADZE CYRKU I SIĘ Z NIMI UKRYWA ABY ZDEMASKOWAĆ SPISKI I INTRYGI

DEREKTOR CYRKU ŚWIRGIEŁŁO INTRYGANT OSZUST MANIPULATOR

CZY UDA SIĘ RZWIAZAĆ ZAGADKĘ ZNIKNIECIA PIENIĘDZY URATOWAĆ LWA CZY WSZYSTKIE ZAGADKI I INTRYGI ZOSTANA ROZWIAZANE A WSZYSCY CZI KTORZY ŻYWIA UCZUCIA DO SEBIE BĘDA RAZEM

ANNA AKROBATKA...

Cyrk jest ulubionym miejscem rozrywki małych dzieci. Jest także miejscem pracy bohaterów książki. Areną, na której rozgrywają się popisy międzynarodowych gwiazd, gagi komików... i rodzinne tragedie. Wśród dźwięków głośnej muzyki i wirze kolorowych świateł Łukaszowi trudno odróżnić uczciwość od fałszu i prawdziwą miłość od pozorów uczucia...

Miła, lekka lekturka :)

Miła, lekka lekturka :)

Bardzo pogodna, trochę filozoficzna opowieść o miłości, przyjaźni, prawdzie i zaufaniu. O ludzkiej naturze, i jej nie zawsze pięknej stronie. Wszystko dzieje się w cyrku, w związku z tym, już od początku nie traktujemy tej historii poważnie. No, bo jak to? Poważnie, w cyrku?

A przecież cyrk, to też prawdziwy świat. Pracują tu prawdziwi ludzie, ze swoimi marzeniami, namiętnościami, przywarami i wadami. Tu, tak jak wszedzie znajdziemy, nieszczęśliwą miłość, chorbliwą zazdrość, przerost ambicji czy wreszcie korupcję i donosicielstwo. Na szczęście nie zabraknie też prawdziwej przyjaźni, poświęcenia, odwagi...

Jak to w cyrku...tzn. w życiu...

Dobrze i szybko się czyta, chociaż trudno mi ocenić.

• Dla dzieci i młodzieży
  • 2010r.