Powrót o zmierzchu

Lisa Jane Smith Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Return: Nightfall
Maja Kittel
Amber
wampiry
The Return: Nightfall
Pamiętniki Wampirów (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maja Kittel
wampiry

Fajny klimat horroru, ale słabo napisane. Wyjątkowo płytkie postacie.

Jestem zniesmaczona tą częścią. Ciągła śmierć, ciągłe wskrzeszanie głównych bohaterów robi się trochę męczące. Z jednej strony zachowanie Eleny budzi uczucie zmieszania. Bo jak nastolatka może zmienić swoje zachowanie i reagować niczym dziecko. Zresztą sam powrót Eleny jest dziwny. Bo to który raz z kolei można przywracać do żywych. To powoli zaczyna się robić nudne.

Początek dotyczący Eleny trochę dziwny... ale co potem było, to koszmar normalnie... dosłownie bałam się czytać do końca, na szczęście skończyło się inaczej, niż myślałam, chociaż ten ostatni rozdział trochę nieciekawie zakończony... :P

Bzdura. I do tego wydana tak jak napisana - byle jak. Czyli w połowie. strata czasu.

Ciągłe zgony i powroty do świata żywych działają mi już na nerwy. Hipokryzja głównej bohaterki też sięga już granic.

"Królik zawsze piszczy, gdy zamykają się na nim szczęki lisa, ale czy kiedyś inny królik ruszył mu na ratunek?"

Ten tom jest bardzo monotonny. Nie ma w nim elementu zaskoczenia jak w poprzednich częściach. Ta książka zdecydowanie nie wyszła autorce.

Przeczytana drugi raz po dłużej przerwie była lepsza dałam jej 4 gwiazdki więcej jak na początku ale może dlatego ,że na początku przeczytałam jej tylko połowę może nawet nie. Cieszę się ,że Elena wróciła do siebie i mam nadzieję ,że taka zostanie i nie zmieni się bo lubię ją taką jaka jest. Stefan jak zawsze boski kochający Elenę na zabój ale końcowa scena mnie troszkę...

Zdecydowanie monotonna. Elena wróciła z zaświatów i wszyscy mogliby się z tego cieszyć, gdyby nie to, że kompletnie zdziecinniała. Stefano, wzór dobrego chłopaka, nie przejmuje się tym i wytrwale trwa przy jej boku. Damon trochę zwariował - zagnieździł się w nim jakiś pasożyt, który go kontroluje, po pokazaniu swojej jasnej strony, znów wraca do znajomej ciemności. Chyba...

Prawda jest taka, że L.J.Smith nie umie pisać. A może inaczej, umie, ale nie w sposób, który porywa czytelnika. Po jej książkach spodziewałam się czegoś więcej niż paru kiepsko wykreowanych bohaterów i akcji tak drętwej, że patrzenie w sufit wydaje się być przy niej bardziej dramatyczne.

Po przeczytani paru opinii na temat tej książki nie rozumiem czego czytelnicy chcą od tego że główna bohaterka nie zginęła a morze żyć po co czytać książki fantastyczne jeśli nie ma w nich nic fantastycznego wie że może 3 razy zginąć to lekkie przegięcie ale wolelibyście żeby główny bohater tak po prostu odszedł i na tym się skończyło? bez niczego niezwykłego? umarł i tyle?...

2 230
  • Fantastyka