Najlepszy

literatura piękna
83-87071-01-3
intryga służby specjalne tajemnica półświatek

Król słowa pisanego.

Sprawnie napisane sensacyjne czytadło (z dużym stężeniem teorii spiskowych)

By nie cytowac,a podsumowując...dajemy sie oszukiwac politykom,klakierom,pustoslowiu,medialnym blaznom pozujäcym na mezöw stanu.Ludziom ktörym by indiwidualnie normalnie mysläcy nie powierzyl 50 groszy,a co dopiero wladze panstwem.....Wybieramy, a potem tak mamy jak mamy kuffiäc ile wlezie,ze nas oszukano...o tym wlasnie ta ksiäzka-i nawet po latach odswierzona wciäz...

Czyta się jednym tchem - z całej trylogii zdecydowanie najlepsza, nomen omen ;)

Uwielbiam sposób w jaki Łysiak łączy ze sobą kolejne wyrazy, zdania, wątki i myśli. Wprowadza w ten specyficzny stan, w którym czyta się, dryfując wzdłuż finezyjnie utkanej, aksamitnej wstążki słów, stronę za stroną - a każde kolejne słowo kusi, aby przeczytać następne.
Nawet nie wiem, co będę miał do powiedzenia, gdy wezmę się za jego bardziej "artystyczne" pozycje.

Najlepszy to moim zdaniem...najlepsza część tetralogii Łysiaka. W dobie kiedy na afiszu mamy "genialny" serial inspirowany prozą Michaela Dobbsa "House of Cards" polecam każdemu zapoznanie się z tą historią. W porównaniu do tego co przedstawia nam Polak historia zaprezentowana przez Anglika to prawdziwy domek z kart, dziecinna bajeczka trzymająca się na słowo honoru. Chcesz...

Zawsze dobry Łysiak. Nie ma się co rozpisywać, kto zna tego nie trzeba przekonywać. Kto nie zna tego strata, tudzież ogromna luka w wykształceniu.

2003

wrzesień 2000
5 czy 6 raz i coraz bardziej mi się podoba.

Ostatni tom trylogii łotrzykowsko- heroicznej trzyma poziom. W tej części wyjaśnione zostają wątki z tomu poprzedniego, bliżej poznajemy Clinta Farloona (jednego z bohaterów "Konkwisty"),Heldbauma ("Dobry") a także Rika Korma (jednego z tych bohaterów, których lubi się od razu i do samego końca). Książka jest genialna, Czyta się jednym tchem, wciąga i wzrusza (dla mnie...

Ostatnia część cyklu. I tu paradoks - "Dobry" jest najlepszy, a "Najlepszy" jest dobry :) Myślę, że można oczekiwać ciut więcej od tego autora, choć oczywiście tragedii nie ma. Trochę irytujące jest politykowanie autora. Ja wolę książki, które nie wikłają się w brudy polityki. Od tego są codzienne serwisy informacyjne, gazety itp (których nota bene nie oglądam i nie czytam).

• Waldemar Łysiak
  • Chcę w prezencie