Dewiacja

1998-01-01
Anna Mickiewicz, Jan Mickiewicz
dewiacja robin cook

więcej Więcej

Czuć, że to początki Cooka. Oj czuć. Temat ciekawy, ale umęczony. Jakoś tak scf zajeżdża.

Jak to u Robina Cooka, thriller medyczny z wartką akcją. Trzyma w napięcie, choć trąca już myszką 😉 Oczekiwałem trochę dłuższego zakończenia i wyjaśnienia wątków pobocznych, ale.... 6/10 obroni.

Trzymała w napięciu, zbyt krótka i na końcu trochę ucięto akcję.

Calkiem sympatyczny medyczny thriller do połknięcia w 1-2 dni. Rozwiązanie jak zwykle u Cooka pozytywne, dobro zwycięża, ale trudno, przyzwyczaiłem się.

Genialny thriller medyczny. Świetnie napisana książka. Dobrze skonstruowana i przemyślana intryga. Akcja nie zwalnia tempa a napięcie w każdą stroną wzrasta. To wszystko sprawia , że chce się więcej. Trudno oderwać się od czytania. W tej książce niczego nie brakuje. Nie zawiodłem się. Po raz kolejny jestem bardzo miło zaskoczony.
Polecam

Tak jak uwielbiam piśmiennictwo Robina Cooka, tak "Dewiacja" nie zwaliła mnie z nóg. Mimo wszystko jest ciekawą książką ale nie tak ciekawą żebym chciała do niej wracać.

Uwielbiam książki Robina Cooka i nic na to nie poradzę. Mają dreszczyk emocji, niewyjaśnioną historię i to coś, co mnie do nich przyciąga.

Nastawiłam się na co najmniej poziom Tess Gerritsen - niestety, otrzymałam tekst, który równie dobrze mógłby być streszczeniem lektury napisanym przez ucznia gimnazjum (nic nie uwłaczając temu ostatniemu). Płaska, bez napięcia i emocji relacja z wydarzeń. Zero jakiejkolwiek finezji. Główny bohater lepszy w ucieczkach i porwaniach od Jamesa Bonda, zaś jego żona nieco...

Robin Cook jest autorem po którego sięgam praktycznie w ciemno i jak do tej pory się nie zawiodłem. Co prawda motyw przewodni jest zwykle ten sam - złe korporacje farmaceutyczne/ubezpieczeniowe/medyczne (niepotrzebne skreślić) z chęci zysku szkodzą dobrym lekarzom, pacjentom i służbie zdrowia w ogólności, ale po pierwsze jest to niestety dość często prawda, a po drugie...

Niezła książka, ale nie powala. "Poprawna" to chyba właściwe słowo. Lekko trąci myszką, ale w końcu ma swoje lata (30 jak nic). Czyta sie bardzo szybko. Na jedno popołudnie w sam raz.

1 092
  • Robin Cook