Zatopione skały i inne monidła

Jan Himilsbach Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda literatura piękna
83-88819-10-0
Vis-á-Vis/Etiuda
opowiadania
literatura piękna
83-88819-10-0
opowiadania

Włodi z Molesty wprowadził do rap obiegu słowo PARIAS określające ludzi wyrzuconych poza nawias społeczeństwa. Myślę, że i do Jana Himilsbacha ono idealnie pasuje. Znany ze swego charakterystycznego przepitego głosu i twardego bluzgającego języka w swojej prozie o dziwo nie używa żadnych przekleństw. Piszę zabawnie i całkiem nieźle. Sam mawiał, że wzorował się na Marku...

OPOWIADANIA – TAK, OPRACOWANIE - NIE. Poprzednie wydania o wiele bardziej mnie się podobały, gdyż w tym, poza opowiadaniami, wkurza mnie wszystko tzn wstęp, wierszyki , wspomnienia o Janku, zatytułowane „Relacje, strzępy, ścinki” oraz posłowie.
Żona Janka, „Basica”, osoba wykształcona wychodzi na niemotę; dziwne, że ten tekst...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warto wziąć w łapy tylko dla opowiadania "Chrzest". Jaś pisał tak jak żył, czyli z jajem i zadziornie.

• Biografie, autobiografie, dzienniki, wspomnienia etc.
  • Wznisienie
  • 2014 - przeczytane
  • Dobre
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zatopione skały i inne monidła