Uciekinierzy

Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Agenci Hendersona (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The escape
Bartłomej Ulatowski
Egmont Polska
ucieczinierzy handerson's boys Agenci Hendersona cherub
The escape
Agenci Hendersona (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Bartłomej Ulatowski
ucieczinierzy handerson's boys Agenci Hendersona cherub

Książka bardzo ciekawa, interesująca i trzymająca w napięciu. Akcja jest fajnie rozbudowana, a jej częste zwroty powodują, że nie chce się przerywać czytania. Po skończeniu książki miałam odruch: "idę do biblioteki i zaczynam następną część",
a ponieważ takie odruchy zdarzają mi się rzadko daję jej 8

Nowa seria Cheruba powala na kolana. Początki tej organizacji stają się czasem większą frajdą niż czasy pana Adamsa. Charles Henderson to prawdziwie ciekawa postać.

Pozycja niesłychanie lekka, ale zarazem wciągająca. Czyta się szybko jak inne książki pana Muchamore. Prostym językiem kreśli on nam obraz pogrążonej w chaosie Francji, gdzie nagle życie trójki dzieciaków raptownie się komplikuje. Rosie i Paul po początkowych przygodach z ojcem, zostają zupełnie sami, a Marc... Marc odkrywa Paryż. A wszystkiemu towarzyszy nadchodząca wojna...

Nigdy nie myślałam że książka, która posiada wątek historyczny mnie zainteresuje. A jednak. Bardzo mi to pomoże w projekcie, który robię na histę :p

Marc nienawidzi swojego życia w sierocińcu i żmudnej pracy na gospodartwie. Chłopak kożysta z okazji i ucieka w stronę paryża, gdzie spotyka Hendersona. W tym samym czasie Rosie i Paul uciekają z ojcem z Paryża. Ich nadrzędnym...

Każda książka tego autora jest BOSKA. Jego książki przeczytałem w wieku 11 lat. Polecam z całego serca.

super

Niby bombowa, mnie się też tak wydaje!!! ;)

Jest to pierwszy tom nowej (a może już nie tak nowej) serii autora cyklu Cherub - Roberta Muchamore'a. Początkowo można zauważyć dwa wątki dotyczące ludzi, którzy wcale się nie znają i pochodzą z innych warstw społecznych.

Ogólnie akcja toczy się we Francji podbijaniej przez Niemców w czerwcu 1940 roku. Jeden z głównych bohaterów - Marc Kilgour jest sierotą mieszkającym w...

Bardzo przyjemna lektura, szybko się czyta. Zdecydowanie bardziej brutalna od CHERUBA. Na początku trochę brakowało mi Jamesa, ale nowi bohaterzy również dali się lubić.

Na półkach: , , , , , ,

Pierwsza część serii Agenci Hendersona. Poznajemy początki grupy nastoletnich agentów.
Francja, początek czerwca 1940 roku. Podczas jednego z bombardowań dwunastoletni Marc Kilgour ucieka z sierocińca i starta się dostać na bezpieczniejsze południe kraju. Z resztą nie tylko on. Mnóstwo uchodźców porzuciło swe domy i wyruszyło w drogę z obawy przed Niemcami. Wśród...

• Chcę w prezencie
  • Z biblioteki