Pyszne życie Kazimierza

literatura piękna
83-7255-691-1
Joanna Polachowska
przygoda walka niesprawiedliwość literatura francuska

Świetnie, błyskotliwie napisana książka. Nieprawdopodobna fabuła podana w lekki sposób, a jednocześnie jest to literatura wyższych lotów. Chciałaby się więcej, szkoda, że autor napisał tylko nieco powyżej 150 stron. Choć oceniam książkę wysoko, nie miałam przy "Pysznym życiu Kazimierza" efektu "rozmyślania nad nią w różnych porach dnia".

Kazimierz, dokumentujący działalność samozwańczej grupy wymierzającej sprawiedliwość amoralnym i skorumpowanym politykom, to francuski nastolatek, który przygotowuje się do matury. Jego rodzice zginęli w wypadku, więc wychowuje go dziadek – straszny dziadunio – poliglota, zwolennik monarchii wywodzący się z bardzo starego rodu i tzw. dobrej rodziny, a przy tym postać o...

Polecam. Bardzo dobra książka. Znakomicie się czyta. Napisana z dużym poczuciem humoru i absurdu. Dowcip tkwi nie tylko w przygodach, jakie spotykają bohaterów, ale też w powieści jako całości. Historia jest nie z tej Ziemi, zupełnie absurdalna i mimo wszelkich cech realizmu, nieprawdopodobna.

• W domowej bibliotece
  • Literatura francuska