Tunele. Bliżej

Roderick GordonBrian Williams Wydawnictwo: Wilga Cykl: Tunele (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Closer
Janusz Ochab
tunele

Okładka książki Tunele. Finał Roderick Gordon, Brian Williams
7,2
Tunele. Finał Roderick Gordon, Br...
Okładka książki Tunele. Spirala Roderick Gordon, Brian Williams
7,6
Tunele. Spirala Roderick Gordon, Br...
Okładka książki Tunele. Otchłań Roderick Gordon, Brian Williams
7,5
Tunele. Otchłań Roderick Gordon, Br...
Okładka książki Tunele Roderick Gordon, Brian Williams
6,8
Tunele Roderick Gordon, Br...

Jak byłam mniejsza to bardzo mnie wciągnęła ta seria. Jednakże patrząc na nią z perspektywy czasu to autorzy zdecydowanie poddali się fantazji. Jak głęboko można wejść do środka Ziemi? W dodatku pojawiają się Niemcy z czasów II wojny światowej co jak dla mnie jest duża przesada. Rebeki są jak karaluchy których nijak da się pokonać. Żal mi Willa bo ciągle kogoś traci...

W czwartym tomie przygód Willa i Chestera, autorów już zaczęła ponosić fantazja. Seria która zaczęła się świetnie, niestety z każdą kolejną odsłoną maleje w oczach.

Seria Tunele staje się coraz lepsza. Poziom okrucieństwa nadal jest dość wysoki, ale wreszcie nie czuje się tej przytłaczającej beznadziei. Jest dużo szans, jest działanie, jest miejsce na zachwyt i piękno. Naprawdę dużo się dzieje, bohaterowie ewoluują - zupełnie nie przypominają zlęknionych chłopców z pierwszego tomu. Szczególnie duża zmiana odbywa się na Chesterze....

Wspaniała książka!

Po wielu latach, było bardzo miło powrócić do tej książki. Ciekawe jest jak wiele niektórych szczegółów zapamiętałam, a inne całkowicie zapomniałam. Z całej serii, do czwartej części, to ta wydaje mi się jak na razie najlepsza. Mimo, że jest krótsza od poprzednich, akcja jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji. Uwielbiam tą serię, od pierwszego otwarcia tej książki, uwielbiam...

Poddałam się na czterdziestej stronie. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do niej wrócę i uda mi się skończyć całą serię ;).

Cóż mogę rzec? Sięgam po kolejną książkę serii Tunele i chcę więcej. Super!

2079

"I paradoksalnie, choć gniew nas niszczy, to zarazem nas określa: sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. To tak, jakbyśmy bez ustanku żyli na ostrzu noża, bez ustanku byli w ruchu, ciągle do czegoś dążyli, a jednocześnie pozwalali, żeby to ostrze wbijało się coraz głębiej."

"Niektórych spraw lepiej nie zmieniać zbyt pochopnie."

"Nie ma nic gorszego niż... niż...

Tom niczym mnie nie zaskoczył a całość z lekka nudziła. Wydaje mi się, że autor nie miał lepszego pomysłu na dalszy ciąg i pisał tak od niechcenia.

Dyskusje

1 904