Klucz zagłady

Okładka książki Klucz zagłady James Rollins
Okładka książki Klucz zagłady
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Sigma (tom 6)
The Doomsday Key
Albatros
2010-04-21
2010-04-21
Paweł Wieczorek
powieść morderstwo krzyż druidów

Odbiór książki trochę zepsuła mi sytuacja z... termosem z herbatą. Nie wiem czy to kwestia błędnego tłumaczenia, bo spokojnie autor mógł innymi środkami utrzymać ten zwrot akcji, a niestety jest niekonsekwentnie. Przemyślenia Seichan w lesie, kłócą się z tym, co jest przedstawione w zakończeniu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Styl pisania Rollinsa kocham: wciągająca akcją, fantastycznie rozpisane postacie i fikcja wpleciona pomiędzy fakty historyczne.
Dodatkowo poczucie humoru (w tym przypadku jego uosobieniem jest Kowalski),no po prostu miodzio.
9/10

9/10

Ulubiona z całej serii. Dynamiczna akcja, świetnie zarysowani bohaterowie, solidny rys historyczny. Wciąga jak diabli!

Nawet fajna🤩, jak na pierwszą książkę z tego cyklu😂 przeczytaną przeze mnie to mi sie spodobała🤗, polecam😏 i życzę miłego dnia😌❤️

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Kolejna wspaniała przygoda!

Jak w poprzednich częściach tutaj również musimy uratować świat 😁 Nie jest to czymś nowym jeśli powiem o powtarzającym się schemacie fabuły czyli odwiecznego konfliktu sigmy i gildii Swoją drogą ciekawy jestem ,która z tych organizacji wygra ,ale to jeszcze kilka tomów przed końcową
odpowiedzią 😉

Jak zawsze plus za barwność miejsc od mroźnego Oslo po angielskie miasteczka kończąc na francuskiej ziemi . Warto też jak zawsze wspomnieć o bohaterach czyli agentach sigmy ,których nie sposób nie darzyć literacka sympatią 😁

Warto przeczytać mimo iż jest to fikcyjna historia , opisane miejsca oraz inne ciekawostki są autentyczne 👍

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Kolejna wspaniała przygoda!

odpowiedzią 😉

Jak zawsze plus za barwność miejsc...

"W kluczu zagłady" agenci SIGMY muszą walczyć z ludźmi, którzy chcą terroryzować świat poprzez sterowanie zasobami żywności.
Kolejna część cyklu jest równie ciekawa, jak pozostałe. Akcja nie pozwala odłożyć książki. Prawda miesza się z fikcją, a wszystko kończy się tak, jak w filmach z Bondem.

Dynamiczna, pełna zwrotów akcja. Historia prowadzona tak umiejętnie, że można się w niej zatopić zapominając o całym świecie.

Szósta część cyklu Sigma Force to jedna z lepszych książek Rollinsa, jakie miałam okazję przeczytać.

Jakie to było wciągające! Ogromny bank ziaren na Spitsbergenie, legendy o cudzie laktacyjnym, grzyby porastające ludzkie zwłoki, zapalające się połacie torfowiska. Oj, ale tu się działo! Normalnie bez spoilerów się nie da, sorry. Zresztą nadal uważam, że te książki należy czytać po kolei, aby móc w pełni cieszyć się/interesować się wszystkimi podjętymi wątkami. Główni bohaterowie są ciągle ci sami, więc chcąc nie chcąc, trochę się do nich przywiązujemy. Z zapartym tchem śledzimy losu niektórych z nich. Kibicujemy im, wspieramy w trudnych decyzjach i łapiemy się za głowę, gdy znów robią coś niebezpiecznego. A tych niebezpiecznych rzeczy to jak zwykle tu nie brakuje.

To już kolejna książka z serii, którą czytałam i nadal jest dobra i trzyma poziom serii. Bałam się, że autor pójdzie w paranormalne zakończenie (co już się zdarzało w innych jego książkach),ale na szczęście nic takiego się nie stało i wyszło w miarę logiczne. W książkach autora podoba mi się to, że zawiera w sobie wiele wiadomości autentycznych oraz ciekawostek historycznych i biologicznych, o których opowiada pod koniec w dodatku.
Bohaterowie też są nieźle wykreowani, a losy głównych postaci śledzimy przez wszystkie tomy, bo poboczne są zmieniane. Więc jeśli nie interesuje kogoś rozwój bohatera to nie musi czytać tomów po kolei, bo co tom zagadka, którą rozwiązują się zmienia.
Nie radziłabym jednak czytać wszystkich części na raz, bo można się przyzwyczaić do schematu, jakim kieruje się autor.
Oprócz tego nie mam tej historii nic do zarzucenia. Czytało się przyjemnie i w ogóle mnie nie nudziła.

Dla fanów filmów w klimatach Indiana Jones pozycja obowiązkowa !

Dla fanów filmów w klimatach Indiana Jones pozycja obowiązkowa !

• James Rollins
  • Przygodowe