Kamienie wołać będą: powieść z XIII wieku

Okładka książki Kamienie wołać będą: powieść z XIII wieku
Hanna Malewska Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX literatura piękna
literatura piękna
Instytut Wydawniczy PAX
1990-01-01
1955-01-01
klasyka polska literatura piękna

więcej Więcej

Jedna z najwspanialszych polskich powieści historycznych. Jej tematem jest budowa gotyckiej katedry w Beauvais, zamierzonej wbrew możliwościom ówczesnej technologii, dotkniętej katastrofą i nigdy nie ukończonej. Akcja toczy się w XIII w. Bohaterami są jej budowniczowie: majster ciesielski Mateusz i jego żona Jagnieszka, mistrzowie murarscy Adam z Chartres i Hugo z Awinionu,...

• Powieść historyczna
  • Średniowiecze
  • Klasyka polska
  • Historyczne
  • Powieści
  • średniowiecze-beletrystyka
  • Historia

Dodaj cytat z książki Kamienie wołać będą: powieść z XIII wieku