Punkt widokowy

Michael Connelly Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Harry Bosch (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
The overlook
Harry Bosch (tom 13)
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Praski
morderstwo zwłoki śledztwo broń chemiczna

Błyskawiczna akcja, błyskawiczne rozwiązanie zagadki. Doskonale skuteczny Harry Bosch.
I nawet nie wspomnieli tym razem o jego wąsach. Może w końcu zgolił?

Niecała doba i Bosch znalazł mordercę. Nie muszę dodawać, że do ostatniej chwili niczego nie podejrzewałam. Świetna rozrywka.

Fajna książka- tak mogę powiedzieć bez zastanowienia. Nie jest to moim zdaniem największy hit, ale nie jest to też jakiś chłam. Polecam wszystkim, którzy chcą krótką, lekką książkę.

Świetna książka o przygodach detektywa Boscha. Choć dosyć krótka, autorowi udało się zmieścić w niej niebanalną historię, a nawet wspomnienia bohatera z przeszłości. Jeden z lepszych kryminałów jakie czytałem. Akcja trzyma w napięciu od pierwszej aż po ostatnią stronę. Zdecydowanie polecam!

Zdecydowanie jedna ze słabszych pozycji w dorobku Connelly'ego. Zapewne przez to że bardzo krótka ;)

Akcja książki początkowo długo się rozwija, a potem spada na nas zalew szybkich wydarzeń.
Cała akcja książki przebiega w ciągu niecałych 24 godzin i jest pełna niespodzianek i zaskoczeń.

Polecam

Króciutka powieść, w której tempo akcji jest ekstremalnie szybkie. Micheal Connelly nie pozwala odetchnąć czytelnikowi nawet na chwilę. Naturalne dialogi oraz świetnie wykreowane postaci pod względem psychologicznym sprawiają, że książkę czyta się naprawdę szybko. Powieść Michelly Connelly’ego napisana jest tzw. lekkim piórem, dzięki czemu czytelnik nie poczuje znużenia....

Connelly znów się nie spieszy, czytamy kilkadziesiąt stron, a w powieści nie minął jeszcze ani jeden dzień. Fajne to. Polubiłem ten styl opowiadania.

Szkoda tylko, że ta akurat powieść kończy się niezwykle szybko. Jest o połowę krótsza od innych tomów z przygodami Boscha i w efekcie historia kończy się zdecydowanie zbyt szybko.

Zachęcony niską ceną zakupiłem egzemplarz owej powieści z nadzieją iż będzie to jeden z lepszych kryminałów jakie kiedykolwiek czytałem. Muszę przyznać iż pierwszy raz czytałem coś autorstwa M. Connelly i sam nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Ale jak zawsze wygrała ciekawość, tytuł oraz cena.

Muszę przyznać iż cała powieść jest na prawdę stworzona w fajnym klimacie,...

Trochę przez wzgląd na całość dorobku tego autora moja opinia. Lektura mimo wszystko wciągająca, choć mafijne porachunki w walce o środki chemiczne średnio mnie interesują. Ale koniec zaskakujący.

Początek czytania....o5/o8/2013r.

• Michael Connelly