Zacisze 13

Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Zacisze 13 (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
olga rudnicka kryminał komedia
Zacisze 13 (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
olga rudnicka kryminał komedia

Jedna z moich ulubionych Rudnickiej. Przezabawna, zaskakująca, po prostu pershing!

Druga próba i raczej ostatnia poznania innych książek Rudnickiej – poza Nataliami, które uważam za rewelacyjne i dlatego dałam kolejną szansę autorce. I jak przy poprzednim podejściu nie rozumiem jakim cudem to wyszło spod tego samego pióra. Mało zabawne, sztuczne, infantylne

Najpierw przeczytałam kontynuację, czyli "Zacisze 13. Powrót". I to nawet stosunkowo niedawno, jakiś rok, półtora temu. Na szczęście nic z tej lektury nie pamiętałam, choć fakt, że nie zapada w pamięć, to chyba dla niej nie najlepsza rekomendacja. Ale ja dzięki temu mogłam się dobrze bawić próbując odgadnąć rozwiązanie zagadki i zakończenie całej tej awantury.
Czytałam już...

Zacisze 13 to idealna pozycja na poprawę humoru.

Książka przedstawia losy Marty Żywek i jej przyjaciółki Anety.
Obie są nauczycielkami w liceum, jedna uczy historii,a druga biologii.

Marta uczy w nowej szkole od niedawna.
Nikt nie zna jej przeszłości, jej jedyną bliższą osobą jest Aneta i pies Tofik.
Marta mieszka w bardzo spokojnym miejscu jakim jest zacisze 13.
Ale...

Książka lekka, prosta i przyjemna. Idealna na poprawę nastroju w te długie ponure wieczory.

Nic do życia nie wnosi ta książka, ale przynajmniej szybko się czyta i można się przy niej pośmiać. Lekka odskocznia od codzienności z licznymi absuradami, które osobiście mnie bawią ;)

Przyznam, że z wielką ciekawością i dobrym humorem rozpoczęłam moją przygodę z Zaciszem 13. Już od samego początku towarzyszyły mi same pozytywne emocje, które nie zniknęły nawet na zakończenie tej serii. Opisane perypetie Marty i Anety są pełne zabawnych zdarzeń oraz śmiesznych dialogów. Oczywiście nie zabraknie frapującego wątku kryminalnego, który napędzał całą akcję i...

Przeczytałam, pośmiałam się ale wątkiem ze znikającymi zwłokami już się spotkałam. Może być, choć rewelacji nie ma. Może się jednak komuś podobać.

O książce - jak zawsze - piszę na moim blogu, na który was serdecznie zapraszam :)

Trochę zabawna, trochę zwariowana historia... Można przy niej się rozerwać i wypocząć.

Dyskusje

2 171