Bądź mi zawsze ku pomocy

Okładka książki Bądź mi zawsze ku pomocy Carol Higgins Clark
Okładka książki Bądź mi zawsze ku pomocy
Carol Higgins Clark Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
He Sees You When You're Sleeping
Prószyński i S-ka
2004-11-03
83-7337-865-0
Maciej Antosiewicz
śmierć nawrócenie napięcie

Okładka książki Festiwal Radości Carol Higgins Clark, Mary Higgins Clark
Festiwal Radości Carol Higgins Clark...
Okładka książki Świąteczny rejs Carol Higgins Clark, Mary Higgins Clark
Świąteczny rejs Carol Higgins Clark...
Okładka książki The Christmas Collection Carol Higgins Clark, Mary Higgins Clark
The Christmas ... Carol Higgins Clark...

Niby niezła , ale i tak nie lubię takich klimatów u autorki

Niby niezła , ale i tak nie lubię takich klimatów u autorki

Czyta się dobrze, ale zakończenie mała emocjonujące i trochę rozczarowuje.

Czyta się dobrze, ale zakończenie mała emocjonujące i trochę rozczarowuje.

2007

2007

Dobra do poduszki :)

Dobra do poduszki :)

Och, jak to miło, że Sterling Brooks, który umarł i nie dostał się do nieba, dostał drugą szansę! Trafił z powrotem na ziemię , by zapracować na przepustkę do nieba. Najlepiej jeszcze przed wigilią Bożego Narodzenia. Słodziutkie czytadełko świąteczne z prawie aniołem i dzieckiem w roli głównej. A jeśli chodzi o takie życie do poprawki, to należy obejrzeć stary film Switch. Trudno być kobietą ( z 1991 roku) a nie czytać ten tekst. Słaby jest.

Krótka, nieskomplikowana historia z Bożym Narodzeniem w tle. Nada się całkiem nieźle na zimowy wieczór dla młodszego czytelnika. Gdybym miała 10-12 lat, pewnie by mi się podobała. Jednak teraz jest to już dla mnie opowieść zbyt przewidywalna i czarno-biała - a ja lubię kolory, w tym różne odcienie szarości.

Krótka ale dająca do myślenia.

Krótka ale dająca do myślenia.

Przyjemna, lekka ksiazka, ale "w sam raz na jeden raz".

Przyjemna, lekka ksiazka, ale "w sam raz na jeden raz".

Nie wszystko jest takie na jakie wygląda, a postawy ludzkie nie zawsze są takie, jak nam się wydaje. Elementy metafizyki, sensacji, przemian wewnętrznych. Trzygodzinne czytanie o kilku poplątanych ludzkich historiach wokół jednego tematu, doprowadza do finału mówiącego nam, że dobro, prawda i zrozumienie mają moc naprawczą. Książka ta, choć może nie najwyższych lotów, z pewnością da nam więcej niż kolejne ckliwe romansidło w tv czy masakra gdzieśtam na dvd.

Bardzo wzruszająca książka. Główny bohater to pasywno-agresywny typ, który czekając w Niebiańskiej poczekalni dostaje szansę, aby się zrehabilitować za wszystkie krzywdy, które wyrządził na Ziemi: ma pomóc rozwiązać problem 7letniej dziewczynki, którą opuscili Tata i Babcia. Książka w klimacie bożo-narodzeniowym, z elementami kryminału. Szybko się czyta. Polecam

• 2011
  • Kryminał/sensacja/horror/thriller