Okno nadziei. Cicely Saunders - założycielka ruchu hospicyjnego

Shirley du Boulay Wydawnictwo: Znak Seria: Świadkowie biografia, autobiografia, pamiętnik
Cicely Saunders. The Founder of the Hospice Movement
biografia, autobiografia, pamiętnik
Iwona Sumera
Świadkowie
hospicjum opieka paliatywna faza terminalna pielęgnacja

Biografia założycielki ruchu hospicyjnego. Interesująca książka nie tylko ze względu na ciekawe życie Cicely Saunders, opisane w bardzo zajmujący sposób, ale także ze względu na to 'okno' przez które powinniśmy patrzeć.

Możliwe, że delikatnie nad interpretuję tytuł tej pozycji, jednak czytając czułem, jakbym patrzył przez właśnie owe okno na działania i podejście do...

Polecam!"Okno ..." to solidnie napisana biografia. Wielkie brawa dla autorek, które pozwoliły mi bliżej poznać kobietę o niezwykłej charyźmie, wierze i z wizją wyprzedzającą jej czasy.

Pierwsza strona, pierwszego rozdziału wywarła na mnie tak ogromne wrażenie (niezwykle przejmujący fragment), że pomyślałam sobie wtedy -jeśli tak się zaczyna ta książka, to jak ja dam radę doczytać ją do końca? Przekładając jednakże kolejne strony, treść na tyle się „uspokaja” by ściśnięte gardło mogło wrócić do swego pierwotnego stanu.
„Okno nadziei” jest biografią doktor...

Dyskusje

• Autobiografie/biografie
  • 2013
  • Niedokończone
  • Chcę w prezencie
  • Psychoonkologia
więcej mniej

Shirley du Boulay Okno nadziei. Cicely Saunders - założycielka ruchu hospicyjnego Zobacz więcej