Anna Maria

Stanisław Majewski
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-203-1243-4
pamiętnik wojna okupacja

"W ogóle ogarnia mnie to okropny zwierzęcy strach przed mającym nastąpić nieszczęściem, to znów obojętność, jakby to wszystko...

Ciężko oceniać tę książkę - pamiętnik, dlatego daję najwyższą ocenę. Oryginalny pamiętnik pisany w czasie wojny w okupowanej Warszawie przez szesnastoletnią Annę Hinel, która w wieku 19 lat zginęła w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym. Pamiętam, że bardzo mnie ta książka poruszyła - zwłaszcza, że czytać ją mogłam w podobnym wieku.
"W ogóle ogarnia mnie to...

• Literatura polska
  • Holokaust