Zamek duchów

Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 7) literatura piękna
Spökslottet
2007-06-22
1992-01-01
978-83-60936-24-5
Iwona Zimnicka
Ringier Axel Springer Polska
las miłość zamek
Spökslottet
Saga o Ludziach Lodu (tom 7)
literatura piękna
2007-06-22
978-83-60936-24-5
Iwona Zimnicka
las miłość zamek

- bardzo ciekawa fabuła
- podobało mi się, że było tyle tajemnicy do samego końca
- bardzo się cieszę, że pojawił się Mikael
- początek rozwijał się dosyć powoli, ale jak akcja nabrała rozpędu to do samego końca nie można było się nudzić
- z tomu na tom jest coraz lepiej i ciekawiej
- bardzo lubię nowe postaci

W tym tomie mam do czynienia z kryminałem i romansem. Nie lubię kryminałów, są nudne okropnie! Zawsze już na początku znam zakończenie, a cała fabuła skupia się tylko na "dochodzeniu", a nie tym co jest o wiele ciekawsze- okolicznościach życia ( opisy przyrody, dramat postaci- skupiasz się na tym kto to zrobił, jak go dorwać i czy zostanie ukarany, a nie na emocjach, nie...

Na półkach: , , , ,

Wydaje mi się że wszystkie tomy owej sagi, którą aktualnie czytam 3 raz będę oceniała na 10 gwiazdek choćby ze względu na szacunek, Wymyślić 47 tomów o poczynaniach rodzinki. No jak dla Mnie. Szacunek.
Dobrze że piszę opinie w trakcie czytania sagi, obawiam się że po przeczytaniu całej nie dała bym rady napisać opinii, ponieważ nie działo się mało w sadze i łatwo mogła...

*NOTATKA PRYWATNA*
Zamek - istnieje naprawdę czy widza go tylko wybrani?
Wyjaśnianie tajemnicy morderstwa.
Na koniec nowa postać - zapowiedź bohaterów kolejnego tomu?

Ta część nie skupia się głównie na historiach rodzinnych albo opowieści o miłości. Tym razem jest głównie wątek kryminalny. Świetnie mi się czytało tę część:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Zamek Duchów" można podzielić na dwie części , z których pierwsza jest moim zdaniem znacznie ciekawsza od pierwszej.
Zawarta jest w niej opowieści kryminalna odbiegająca tematycznie od tego co było przedstawiane w tomach tej serii do tej pory i co według mnie wyszło zdecydowanie na plus. Saga liczy sobie 47 tomów i poszczególne z nich powinny
stanowić różne gatunki. ...

Saga to mistrzostwo świata! Napisanie 47 ciekawych tomów to wyczyn!!! Polecam!

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie słabsza od poprzedniej części.
Bohaterowie mają do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną, przez co powieść zmieniła trochę swój charakter, co w tym przypadku wyszło jej akurat na plus, już nie jest tylko powieścią fantasy z dodatkiem romansu.
Dam jednak szansę serii i sięgnę po kolejną część. Może bardziej przypadnie mi do gustu.

ostatnia z serii, którą przeczytałam, bo zaczęła mnie nużyć ta historia

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Tom na początku trochę mnie nudził, wszystko powoli się rozkręcało, ale później było ciekawie i wciągająco. Ta część bardzo się różni od poprzednich, są tajemnice, zagadka do rozwiązania, na której głównie skupia się książka. Polubiłam Tancreda, podobał mi się też wątek miłosny z Jessicką.
Końcówka mnie zaskoczyła, jestem bardzo ciekawa co będzie dalej.

Dyskusje

4 665