Tęsknota

Okładka książki Tęsknota
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 4)
Lengsel
Ringier Axel Springer Polska
2007-06-01
2003-01-01
978-83-60936-12-2
Anna Marciniakówna
milość cierpienie dziedzictwo Ludzie Lodu

więcej Więcej

Pani Sandemo zdecydowanie nabrała wiatru w żagle i zdecydowanie ruszyła z wydarzeniami. Losy bohaterów stały się barwne i porywające. Aż miło czytać :)

Kolejny tom Sagi o Ludziach Lodu przeczytany w ramach ćwiczeń z Szybkiego Czytania z prędkością niemal 810 słów na minutę.
Dużym ułatwieniem było to, że już kiedyś czytałem tę sagę.
Margit Sandemo opisuje w tym tomie smutne już wydarzenia. Samobójczą śmierć Tengela i Silje, kłopoty nowego pokolenia Ludzi Lodu, a jednak tom kończy się mimo wszystko optymistycznym...

Trochę smutna, ale prawdziwa. Historia Irje bardzo ciekawa. Pod koniec trochę pękło mi serduszko…

Z każdym kolejnym tomem saga przypomina coraz bardziej jedynie spis zdarzeń tego niezwykłego rodu. Książkę czyta się szybko, ale niestety bez większych emocji.

Ten tom dla mnie był zbyt opisowy, zbyt dużo nazwisk, ale już minęło i piąty się zaczyna dużo lepiej.

Kolejna, czwarta już część Sagi o ludziach lodu jest dobra. Nie jest fenomenalna, ale jest dobra.
Postać Sunniwy jest irytująca, atencyjna, nieporadna. Ah, jak ona denerwuje czytelnika, to taka wieczna ofiara! Człowiek chce jej współczuć, w końcu straciła matkę, a ojca nie poznała, ale Sunniwa to typ, któremu zawsze jest źle, a tacy ludzie działają na nerwy.
Tarald to z...

Kolejna część sagi , tym razem IV, zrobiła na mnie nie mniejsze wrażenie jak poprzedni. Tym razem akcja skupia się wokół potomstwa Liv i Daga: Taralda i Ceclili oraz przygarniętej przez nich córki Sol -Sunnity. Do tego nierozłącznego tria dołącza Irja - córka miejscowego chłopa, dość niezdarna i pokraczna, jednak o wielkim sercu. To serce z resztą mocniej zabije do młodego...

Kolejny tom, który pochłonęłam. Co prawda momentami się gubię w tej wielkiej rodzinie. Ale nie zmienia to faktu, że jestem ciekawa, co takiego będzie się działo w późniejszych tomach, że jest ich taka ilość, a każda do tej pory była inna.

"Tęsknota" to jeden z najlepiej skonstruowanych tomów "Sagi o Ludziach Lodu". Co prawda nie kipi nadprzyrodzonymi zjawiskami, niezwykłymi i pełnymi namiętności losami bohaterów ani tajemniczymi i absorbującymi zagadkami kryminalnymi (które autorka wręcz uwielbia), ale może poszczycić się dobrze napisanymi postaciami oraz przemyślaną fabułą.

Czwarty tom sagi to pierwszy,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Saga Ludzi Lodu to mój sposób na przetrwanie ciężkich chwil. Czytałam ją już (całą) kilkukrotnie, teraz sięgam po tomy bardziej na chybił trafił.
Przypominając sobie opiniowany dotarło do mnie jak bardzo otwarty umysł miała pisarka. Jak tolerancyjną i mądrą życiowo kobietą była. Jej opowieści są ponadczasowe.
Czytałam "Tęsknotę" piętnaście lat temu, czytam teraz, a tematy...

5 583
    1 116