Tęsknota

Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Lengsel
2007-06-01
2003-01-01
978-83-60936-12-2
Anna Marciniakówna
Ringier Axel Springer Polska
milość cierpienie dziedzictwo Ludzie Lodu
Lengsel
Saga o Ludziach Lodu (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2007-06-01
978-83-60936-12-2
Anna Marciniakówna
milość cierpienie dziedzictwo Ludzie Lodu

Saga Ludzi Lodu to mój sposób na przetrwanie ciężkich chwil. Czytałam ją już (całą) kilkukrotnie, teraz sięgam po tomy bardziej na chybił trafił.
Przypominając sobie opiniowany dotarło do mnie jak bardzo otwarty umysł miała pisarka. Jak tolerancyjną i mądrą życiowo kobietą była. Jej opowieści są ponadczasowe.
Czytałam "Tęsknotę" piętnaście lat temu, czytam teraz, a tematy...

- wątek Tengela i Silje bardzo szokujący i wzruszający
- postać Irji jest dosyć ciekawa, mocno jej współczułam
- Kolgrim będzie na pewno bardzo ciekawą postacią w kolejnych tomach
- zakończenie jednocześnie ciekawe i smutne
- zaintrygowała mnie postać Aleksandra

Jedna z lepszych części, bardzo ciekawa , intrygująca ze świetną bohaterką!

Schemat tej sagi rozszyfrowany. Poznaję nowe postaci, tęsknie do tych, którzy odchodzą. "Tęsknota" to tytuł nie dotyczący tej tęsknoty , którą może poczuć czytelnik w stosunku do magii, ale raczej chodzi o tęsknotę, która coś spowodowała. Najbardziej przejmujące dla mnie były losy Tengela i Silie oraz Kolgrima, epizody z Irją w leczeniu chorych. Ogólnie ok.

Na półkach: , , , ,

Wydaje mi się że wszystkie tomy owej sagi, którą aktualnie czytam 3 raz będę oceniała na 10 gwiazdek choćby ze względu na szacunek, Wymyślić 47 tomów o poczynaniach rodzinki. No jak dla Mnie. Szacunek.
Nie miała lekkiego życia główna bohaterka tego Tomu, oj nie miała. Partnera wybrała nijakiego jak dla mnie, ale je wybór. ;)
Czyta się miło i szybko
Tak więc Polecam...

*NOTATKA PRYWATNA*
Fajna, klimat zachowany. Dużo smutku i śmierci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie ukrywam, że tą częścią autorka zadała mi niesamowity cios w serce odbierając Tangela, Silje i Sol, a także innych bohaterów tej cudownej powieści. Kolejne części idą mi tak szybko, że ledwie co udało mi się rozbudzić uczucia do tych bohaterów, a już ich straciłam. Choć przyznam, że zarówno życie jak i śmierć założycieli Lipowej Aleji były piękne. Któż nie marzyłby o...

Mega wciagajaca saga. Miłość, magia i niebezpieczeństwo

Pierwsze trzy tomy Sagi o Ludziach Lodu naprawdę wciągnęły mnie w ten świat i dały kopa bym sięgał po kolejne. Teraz kiedy skończyłem czytać czwarty poczułem się lekko zmęczony sielankowym życiem mieszkańców Lipowej Alei i Gråstensholm (tak mimo kilku zgonów nadal było zbyt bajkowo) wiec mam nadzieje, że w następnych książkach dane mi będzie uronić kilka łez więcej. Liczę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny tom - kolejne zadowolenie....

Dyskusje

5 364