Baśnie

Pojezierze
1983-01-01
1983-01-01
Tadeusz Ostojski
baśnie literatura dziecięca literatura niemiecka

więcej Więcej

To moja książka z młodych lat, teraz czytam ja swoim wnukom a starsze same wracają do moich książek

Wiechert przedstawia świat, w którym widać zło i przemoc, ale również dobro oraz nadzieję, że możemy zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Baśnie przenoszą nas w magiczny mazurski krajobraz przepełniony postaciami z regionalnych legend, w którym bohaterowie mogą zmienić swój los, i bardzo wyraźnie widać, że nie wszystko jest takie jak mówią inni.

Dla dzieci i dla dorosłych. Jedyne w swoim rodzaju jak cała twórczość Wiecherta.

Piękne baśnie.. Właśnie do nich wracam po wielu latach czytając z synem. Magia.

"Topnik", odkryty pewnego mroźnego wieczoru w górskiej chacie pod Niemcową, dosłownie mną wstrząsnął, nie pozostawiając miejsca dla innych odczuć. Od tego czasu pilnie poszukuję zbioru wszystkich baśni Wiecherta, gdyż formy elektroniczne nie służą ani im, ani też mnie.

Nie okrutne, nie banalne... smutne, melancholijne... wśród tekstu snuje się mgła jak to na Mazurach bywa.

• 2020
  • Baśnie, Podania, Legendy, Mitologie