Apokryf Agłai

androidy cyborgi romans
literatura piękna
Z zegarkiem
androidy cyborgi romans

P. Sosnowskiego znam z radio ("Klub Trójki" w zamierzchłych czasach), więc kiedy znalazłem książkę na bibliotecznej półce, sięgnąłem bez wahania. I nie zawiodłem się.

Książka napisana sprawnie, bardzo dowcipnie, w sposób spostrzegawczy i wrażliwy. Pomysł na fabułę jest ciekawy, ale nie przekombinowany i do końca zaskakuje. Bałem się, że książka się wypali w momencie, kiedy...

Czytałem stosunkowo niedawno sugerując się recenzjami innych i OMG to był największy mindfuck tego roku! Drogi autorze, na pewno sięgnę po Twoje inne książki, bo daaaaawno nikt tak mnie nie zaskoczył. Niesamowita wolta i to na ilu płaszczyznach! Nie mogę jednak tu pisać co jest takie zaskakujące bo będzie mega spoiler, więc napiszę tylko, że polecam i dziękuję za tę historię.

Kostium SF (i to dobre SF!) skrywający rozważania o naturze relacji damsko-męskich. Znakomita rzecz.

Książka dziwna i intrygująca, niby totalna fikcja, a jednak daje do myslenia.
Pan Sosnowski zaskoczył mnie już drugi raz w tym miesiącu, a to dopiero moje drugie z nim spotkanie.
Dobrze, że są jeszcze współcześni pisarze, którzy zmuszają czytelnika do myślena.

Wciągająca, zaskakująca - zdecydowanie nie spodziewałam się ani przebiegu zdarzeń, ani tak dobrego stylu pisania (nie zapoznawałam się wcześniej z żadną recenzją). Początek zupełnie odstaje od tego, czym staję tam powieść w połowie, ale mimo wszystko tak różne etapy fabuły pozostają spójne.

To jest to!

Przeczytałam i jestem pod bardzo dużym wrażeniem! Pomysł tak zaskakujący, że w swojej opinii nie napiszę nic, co mogłoby nakierować osobę, która dopiero sięga po Apokryf Agłai na cokolwiek związanego z rozwiązaniem zagadki. Polecam. Nie wiem, czy można pod moim komentarzem można napisać coś od siebie, ale jeżeli natraficie na mój wpis, proszę o informację, jak Wam się ta...

Na początku nie wiedziałam, o co tak naprawdę chodzi i właściwie, że nie ma w tej książce żadnego sensu i przesłania. Ale kiedy zaczynamy się wczytywać w kolejne części odnajdujemy wielość gatunków, wątków i emocji. Fikcja miesza się z rzeczywistością, s-f z realizmem, sensacja z miłością, sztuczna inteligencja z człowiekiem kochającym i myślącym....
I po przeczytaniu...

Super książka. Trochę denerwująca na początku. Pretensjonalny koleś opowiada o pretensjonalnym kolesiu kolesia. Ale temu kolesiowi kolesia przydarza się taka historia że przy czytaniu parę razy zrobiło mi się zimno. Gdzie są polscy filmowcy? To materiał na film albo serial

Dla takich książek się żyje.Dla miłośników Sosnowskiego i dobrej literatury.

Dyskusje

• Chcę w prezencie