Dom w Eldafjord

Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 26) literatura piękna
Huset i Eldafjord
Iwona Zimnicka
Pol-Nordica
skarb wyprawa tajemnica
Huset i Eldafjord
Saga o Ludziach Lodu (tom 26)
literatura piękna
Iwona Zimnicka
skarb wyprawa tajemnica

Warte przeczytania!

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Piękna opowieść o chorobie i dojrzewaniu, a także miłości która nie liczy się z metryka :) polecam i zabieram się za następny tom.

To dopiero, albo już, 26 tom Sagi o Ludziach Lodu, którą zaczęłam czytać pod koniec 2017 roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy z różnej długości przerwami poznawałam losy niezwykłej norweskiej rodziny. Niektóre części zapadały mi bardziej w pamięć, niektóre pragnęłam czym prędzej zapomnieć. Poznałam wielu bohaterów, z których kilku mogę określić mianem swoich ulubionych...

Bardzo intrygujący tom. Pojawia się więcej pytań o historię Ludzi Lodu niż odpowiedzi. Całościowo fabuła niezmiernie mi się podobała.

Eskil, syn Heikego i Vingi, od dzieciństwa marzył o dorównaniu swojemu ojcu, wierzył też, że jest jednym z wybranych z Ludzi Lodu. Jego wyobraźnię rozpalała historia o wielkim skarbie zakopanym w odległym Eldafjord. Kiedy chłopak dorasta postanawia wyruszyć na poszukiwanie skarbu. Okazuje się, że z domem w Eldafjord związana jest mroczna historia.

Początek książki był...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z początku książka mi się dłużyła, ale z każdym kolejnym wątkiem nie mogłam się od niej oderwać.

„Dom w Eldafjord” to jeden z tomów Sagi o Ludziach Lodu, który nie porwał mnie od samego początku. Tak naprawdę, to dopiero pod koniec książki, a mianowicie od przybycia Vingi i Heikego do Eldafjord zaczęłam czytać z coraz większą niecierpliwością. Właśnie dlatego tom 26, jest według mnie jedną ze słabszych, ale nadal ciekawych części sagi.

Jednak tak czy owak, historia...

Dawno żadnej części z tej Sagi tak nie połknęłam, jak właśnie tą. Przypadła mi wyjątkowo do gustu.

Dyskusje

3 580