Potajemny romans

Okładka książki Potajemny romans Barbara Taylor Bradford
Okładka książki Potajemny romans
Barbara Taylor Bradford Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura piękna
Biblioteczka pod Różą
A Secret Affair
Prószyński i S-ka
1997-07-28
1997-07-28
Teresa Sośnicka
wojna miłość reportaż

Zawsze jak sięgam po jakiś romans to wydaje mi się, że to będzie kolejna oklepana miłosna historia, która dobrze się kończy. Nic bardziej mylnego. Tutaj dostałam coś zupełnie innego i jestem zadowolona, że nie była to kolejna historyjka o miłości jakich wiele.

Bill Fitzgerald jest znanym korespondentem wojennym amerykańskiej telewizji. Wyczerpany pobytem w targanej wojną Bośni przyjeżdża do Wenecji. Tam, pewnego deszczowego dnia poznaje Vanessę Stewart, utalentowaną projektantkę szkła artystycznego. Nie może zapomnieć o kobiecie. Ta przypadkowa znajomość zamienia się w głębokie uczucie. Jednak piętrzą się przeszkody: Vanessa jest mężatką a Bill podróżuje po całym świecie. W końcu dają się ponieść uczuciu. Planują wspólną przyszłość. Bill jest jednak bardzo zaangażowany w swoją pracę i wyjeżdża do Bejrutu przygotować reportaż o terrorystach. Vanessa czeka na niego w Wenecji, jednak on się nie zjawia.

Tak jak wspomniałam wcześniej myślałam, że historyjka będzie bardzo naiwna, jednak okazała się nie. Nie powiem, żeby to było jakiejś wybitne czytadło, ale na zimowy wieczór nadaje się w sam raz. Nie zabraknie w nim wzruszeń i smutku. Książka pokazuje jak ludzkie życie jest krótkie i że nie zawsze możemy oczekiwać szczęśliwego zakończenia, jak zwykle bywa w życiu. Jednak mimo tragedii jaka nas spotyka, musimy się jakoś otrząsnąć i żyć dalej. Historia trochę smutna, ale pokazująca wiele prawd życiowych..

Romans, lecz trochę smutny, ukazujący kruchość ludzkiego istnienia, opowiadający o dwojgu ludzi, którzy po wielu nieprzyjemnościach spowodowanych przez nieszczęsny los, odnajdują się i zakochują, jednak określenie "...i żyli długo i szczęśliwie" nie będzie im pisane...;/

• 2002
  • Babskie czytadła
  • Posiadam EBOOK
  • SERIA: Biblioteczka pod różą [Prószyński]
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Barbara Taylor Bradford - oczekujące

Dodaj cytat z książki Potajemny romans