Nie zadręczaj się drobiazgami, kobieto

Okładka książki Nie zadręczaj się drobiazgami, kobieto Kristine Carlson
Okładka książki Nie zadręczaj się drobiazgami, kobieto
Kristine Carlson Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Don't sweat the small stuff for woman
Rebis
2008-01-01
2008-01-01
Magdalena Hermanowska
kobieta

Okładka książki Nie zadręczaj się drobiazgami w miłości Kristine Carlson, Richard Carlson
Nie zadręczaj ... Kristine Carlson, R...

Oto poradnik stworzony dla kobiet, które obarczone masą obowiązków, czują się rozdarte pomiędzy własnym rozwojem i karierą, a życiem rodzinnym. Autorka przekona Was, drogie czytelniczki, że kariera to samo zło, natomiast rodzina, mąż, dzieciaczki, gotowanie im, pomaganie i usługiwanie - wow, to dopiero jest życie. Kristine już w pierwszym rozdziale "chwali" się swoim wyborem (naturalnie chodzi o porzucenie kariery na rzecz rodziny, ale to chyba oczywiste) i jak dzięki temu odzyskała czas dla siebie, radość i spełnienie. Doczytawszy z nieukrywanym obrzydzeniem jej przechwały, z nadzieję pomyślałam, iż z pewnością jest na tyle inteligentna, że więcej do tego nie wróci. Ależ się zawiodłam! Autorka próbuje przekonywać, że my, kobiety, tak naprawdę jesteśmy stworzone do bycia kurami domowymi, bo tylko wtedy odzyskamy spokój ducha! Pomiędzy tymi dyrdymałami jest kilka ciekawych spostrzeżeń, jednakże na ponad 300stronach spodziewałam się ich o wiele więcej. Książki nie polecam kobietom wyzwolonym, niezależnym i asertywnym. Świetnie natomiast odnajdą się w niej oddane matki, żony i kucharki.

Zaśmiecam swą głowę głupotkami, zadręczam się błahostkami. Dlatego z ciekawości sięgnęłam po tą pozycję. No cóż. Życia mojego nie zmieniła, bo zmiana to długi proces, ale znalazłam w niej garść inspirujących porad, które staram się wcielać w życie... od czasu do czasu. Coś dla ducha, coś dla ciała. Jest to jeden z tych poradników, który możesz otworzyć w dowolnym momencie życia i znaleźć kilka sugestii odnośnie jakiegoś trapiącego ciebie problemu. Przede wszystkim zwolnij i zadbaj o siebie, bądź cierpliwa i uśmiechaj się więcej o czym często zapominamy w ferworze codziennego dnia. Jeszcze chyba wiele wiele razy będę musiała sobie przypominać o tych radach, a tymczasem zadbam o swój wewnętrzny ogień.
Garść cytatów: http://bit.ly/1eUEqmb

Wspaniała książka! Naprawdę nie spodziewałam się, że znajdę w niej tyle mądrych słów i porad! Książka jest napisana ciekawie, rozdziały są krótkie (dzięki czemu można szybko "nakarmić duszę"),a co najważniejsze - zawierają naprawdę skuteczne słowa:)
Wspaniale, że napisała ją Kristine, a nie jej mąż, bo kto, jak nie kobieta może zrozumieć naszą prawdziwą naturę i codzienne problemy?:)
Cieszę się, że trafiłam na tę książkę. Na pewno będzie ona jednym z najlepszych posiadanych przeze mnie poradników pozytywnego życia. Będę do niej często zaglądać, bo zawiera prawdy uniwersalne, przydatne zarówno przed założeniem rodziny jak i wtedy, gdy już się ją założy.
Podkreśliłam w niej bardzo wiele zdań, które postaram się wcielić w życie, bo to naprawdę mądra książka!:)

Polecam wszystkim KOBIETOM!:)

• Poradniki
  • Psychologia, pedagogika, poradniki
  • Miłość
  • 2000
  • PORADNIKI
  • A2t
  • Zagraniczne

Dodaj cytat z książki Nie zadręczaj się drobiazgami, kobieto