Zielony Jeździec

Okładka książki Zielony Jeździec Kristen Britain
Okładka książki Zielony Jeździec
Kristen Britain Wydawnictwo: ISA Cykl: Zielony Jeździec (tom 1) fantasy, science fiction
Zielony Jeździec (tom 1)
Green Rider
ISA
2001-05-01
2001-05-01
838737640X
Marta Koniarek
fantasy magia

Kristen Britain jest świetną pisarką. Ma "lekkie pióro" i ze znanych ogranych schematów fantasy potrafi stworzyć coś ciekawego, intrygującego i świeżego. To książka w której się można zakochać, do której chce się wracać żeby przeżyć przygodę ponownie. Taka "lekkość pióra" to wielki dar pisarza. Niestety i autorka i opisywany tu "Zielony Jeździec" nie miały w Polsce szczęścia. Książka zniknęła w powodzi bardzo średnich, czasami nawet miernych innych wydawnictw ze znakiem ISA i faktem jest że niewielu fanów fantasy zauważyło tę świetną powieść. ISA już nie bawi się w wydawanie książek, szukając szczęścia w trochę innej branży, więc kontynuacja następnych części "Zielonego Jeźdźca" jest równa zeru.
Małe zainteresowanie czytelników daje niewielką szansę na to, że inna książnica przejmie na siebie wydawanie dalszych lub po prostu zrobi restart i da czytelnikom wszystko od początku (seria liczy w tej chwili 6 tomów)
Wielka szkoda, że to wciąż jedyna książka Kristen Britain wydana w naszym kraju. Z przyjemnością przeczytałbym dalsze części tej sagi po polsku, jak również jestem gotów kupić "Zielonego Jeźdźca" ponownie, jeśli otwierałby on obietnicę całości.
Podobno klient (czytelnik) jest priorytetem sprzedawców, więc może warto zawalczyć :)
Potencjalnych miłośników autorki odsyłam na oficjalną stronę - https://www.kristenbritain.com/books/books.html

Jak to się stało, że prosta, schematyczna, a momentami wręcz naiwna historyjka wciągnęła mnie na długie godziny? Sama nie wiem. Strony przewracałam jednak w ekspresowym tempie i nawet nie zauważyłam, kiedy dobiłam do okładki.
Bardzo przyjemna książka na długi, deszczowy wieczór. Idealna do zapadnięcia się w fotelu, wypicia ciepłej herbaty, wyłączenia myślenia i relaksu. Aż żal, że czytałam wiosną! A jeszcze bardziej żal, że kolejnych części nie przetłumaczono i będę skazana na wersję elektroniczną. ;)

Przyjemna, lekka i szybka lektura. Z fajnie zarysowaną fabułą, nie przynudza, potrafi trzymać w napięciu. Tyle pozytywów. Na minus: czerń i bel - dobro i zło, bez jakichkolwiek odcieni szarości. Rozumiem, że to powieść heroic fantasy, ale jednak, jest to coś co drażni mnie od 'Władcy Pierścieni' w bardzo wielu książkach fantasy. Dalej, przesadna naiwność głównej bohaterki oraz przesadne nieprawdopodobieństwo wydarzeń, dzięki którym ratuje skórę. Jeśli przymknąć oko na te kwestia - czyta się dobrze, choć klasyką lat 90, jak zapowiadano na ostatniej stronie okładki.

Fajne xD

Fajne xD

Wbrew pozorom dobra książka. Niektórymi wątkami przypomina "Grę o Tron". Czyta się łatwo i szybko, a przy tym Intryga(tak z dużej litery, wie ten kto czytał)wciąga.

Jedna z książek, od których ciężko się oderwać. Wydaje się lekka i przyjemna, a jednak w trakcie przyjemnie zaskakuje :)

Bardzo dobra książka .Chciałam przeczytać następne części ,podobno są ,ale nie przetłumaczone .

Super :) Straszliwie mi się podobała!
Żeby przeczytać kolejne części, uczyłam się angielskiego :) Warto było!

Super :) Straszliwie mi się podobała!
Żeby przeczytać kolejne części, uczyłam się angielskiego :) Warto było!

Książka którą "łyka się całą" nie odkłada na później. Historia ciekawa, wartka akcja i ciekawe postaci. Serdecznie polecam :)

Dobrze napisana, lekko się czyta. Wbrew opisowi nie jest to raczej pozycja na nowa klasyke na miare Tolkiena, ale mozna przeczytac, fani fantastyki basionwej raczej nie będą zwiedzeni.

• Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Przeczytane 2014

Dodaj cytat z książki Zielony Jeździec