Pieśni profana

Czarne
1998-01-01
1998-01-01
poezja polska

Chyba mam problem ze sklasyfikowaniem tego tomiku jako całości i napisania sensownego kilkuzdaniowego podsumowania, bo on się broni moim zdaniem lepiej jako zbiór pojedynczych wierszy niż jakiś ogólny koncept. "Pomóż mi, proszę. Wypełnij to treścią" pisze podmiot i właściwie więcej na ten temat nie trzeba

Moja przyjaciółka powiedziała, że Świetlicki to grafoman. Po przeczytaniu tomu Drobna Zmiana z 2017 roku (a w szkole mówili, żeby nie czytać poetów od końca),byłam skłonna się zgodzić. Teraz poznaję początki twórczości Poety i nie wiem, czy przyjaciółka nie zna dobrze Świetlickiego, czy ja lubię grafomanów.

Lubię to

Lubię to

Bardzo specyficzne wiersze, nie jestem osobiście przyzwyczajony do tego typu poezji, ale za wiersze: Odciski, Pieśń Profana i Nobel dla Ibisza, daję zasłużone 7.
Polecam wszystkim, którzy wolą "coś innego".

Polecam wszystkim, którzy wolą "coś innego".

"A powiedz mi, Justyno, co naprawdę kręci cię intelektualnie?"

"A powiedz mi, Justyno, co naprawdę kręci cię intelektualnie?"

• Poezja
  • Poezja