W sprawie Rennera

2008-01-01
978-83-7495-376-4
Emilia Bielicka
amnezja pamięć zagadka Artur Renner

Książkę czyta się bez pośpiechu, jednak z niemałym zaciekawieniem, zadając sobie nieustannie pytanie co było przyczyną ufundowania tablicy upamiętniającej śmierć głównego bohatera- który pewnego dnia staje naprzeciw niej, również nie znając odpowiedzi. Razem z głównym bohaterem szukamy rozwiązania tej zagadki i wysłuchujemy wewnętrznego monologu bohatera, wyobrażając sobie jego stany psychiczne, które wspaniale oddają opisy autora. Każde odejście od lektury powoduje wzbudzenie jeszcze większej ciekawości.

Książka całkowicie wybijająca się ze schematów. Pomimo niewielkich gabarytów (jedynie nieco ponad 200 stron) wymaga od nas ogromnych pokładów cierpliwości, która jednak na końcu zostanie obficie wynagrodzona. Jeżeli zdecydujecie się sięgnąć po tę książkę, to warto wytrwać do końca!

Książka jest świetnym portretem psychologicznym osoby, która traci swoją tożsamość i nie potrafi się na nowo odnaleźć w świecie. Stan umysłu bohatera jest tu bardzo wnikliwie przeanalizowany, a czytelnik ma możliwość przeżyć całą historię razem z tytułowym Rennerem. Zakończenia można się było spodziewać, chociaż mnie osobiście zaskoczyło. Czyta się dobrze i szybko.

Wciąga. Wciąga zdecydowanie, ale nie w nachalny, albo uzależniający sposób. Spokojnie można ją na trochę odłożyć, wieczorem najnormalniej zgasić światło i pójść spać, ale następnego dnia chce się wrócić, żeby skończyć.

• 52/2015
  • Posiadam-nieprzeczytane
  • 2017 gelesen
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam

Dodaj cytat z książki W sprawie Rennera