Zhańbiona

Jasvinder Sanghera Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Shame
Agnieszka Lipska-Nakoniecznik
Prószyński i S-ka
ucieczka rozpacz honor rodzina walka
Shame
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agnieszka Lipska-Nakoniecznik
ucieczka rozpacz honor rodzina walka

Czytając takie historie cieszę się, że mogę kroczyć wyznaczoną przeze mnie ścieżką i mogłam poślubić mężczyznę, którego kocham, a nie tego, którego wybierze za mnie rodzina, a jakikolwiek sprzeciw to ujma na honorze rodu. Jakkolwiek inne kultury są same w sobie fascynujące, tak ciężko mi zrozumieć niektóre zwyczaje, wbrew mojemu wykształceniu. Z drugiej strony wiem, że w...

Bardzo obrazowy styl pisania. Czytając tę książkę można sobie wyobrazić każdy szczegół miejsc, wyglądu i charakteru bohaterów. Opowieść jest bardzo smutna. Jestem pod tak wielkim wrażeniem że czytałam ją na głos mężowi i niejednokrotnie głos mi się załamywał. Dokładnie opisane odczucia główniej bohaterki która wiele przeszła. Mieszkam w Wielkiej Brytanii i mam przyjaciół...

Taka średnia...

Ciężko jest napisać, że lubię takie książki, gdyż ich tematyka jest często okrutna, rozrywająca serce i targająca emocjami. Takie historie dzieją się jednak na świecie i otwierają nam oczy na pewne sprawy. Z całą pewnością warto zapoznać się z tego typu literaturą, a jeśli dodatkowo jest dobrze napisana, staje się niemalże literaturą obowiązkową. Polecam

Książka bardzo wciągająca opowiada historię dziewczyny która miała poślubić człowieka którego w ogóle nie zna. Po ucieczce rodzina jej się wyparla bo spkamila honor.

„Zhańbiona” jest powieścią autobiograficzną niejakiej Jasvinder Sanghera. Kobieta ta jest już teraz aktywną działaczką, rzeczniczką praw kobiet, współzałożycielką fundacji Karma Nirwana. Jednak przecież nie zawsze tak było. Dzięki książce można dowiedzieć się z iloma przeciwnościami losu musiała się zmierzyć, zanim to się stało.

Na pewno każdy z nas słyszał choć trochę o...

Dość szokujący obraz azjatyckiego społeczeństwa. Warto przeczytać.

Mimo że historia prawdziwa książka nie zachwyca.

Świetna książka, napisana szczerze i od serca. Autorka nie próbuje się "wybielać". Przyznaje się do wielu błędów, w końcu jest człowiekiem, a my nie jesteśmy idealni. Sam fakt jak wykorzystuje swoje własne doświadczenia, by pomagać innym kobietom, naprawdę mnie poruszył i życzę jej jak najlepiej. Oby tak dalej!

Bardzo ciekawa historia, która ukazuje życie kobiet z innej kultury.Decyzje i wybory, które potykają się z negatywnym podejściem bliskich. Poruszająca książka i nie raz do niej wracam.

Dyskusje

• 2014